Zápas, který pobláznil všechny milovníky bojových sportů. Jiří Procházka udolal v obrovské bitvě Glovera Teixeiru v pátém kole na takzvanou submisi a získal titul v polotěžké váhové kategorii organizace UFC. Pokud by brazilský soupeř zápas "neodklepal", na body by Procházka pravděpodobně prohrál. Scéna bojových sportů pak zápas označila za vůbec jeden z nejlepších v historii.

| Video: Youtube

"Je čas, abychom začali přepisovat dějiny. MMA je kvalitním sportem s dobrými zápasníky, které naše země produkuje. Máme na to vysílat na mezinárodní pódia zápasníky, kteří budou dobývat svět," řekl Procházka při návratu do Česka.

Procházka změnil na dalšího soupeře názor

Po zápase to vypadalo, že na odvetu Teixerou nedojde, protože pro rodáka z Hostěradic na Znojemsku nedávala smysl, Procházka v tu dobu preferoval spíše souboj s bývalým šampionem Janem Blachowiczem z Polska. Události ale nabraly poměrně nečekaný spád.

Podle všeho ale Procházka hovořil s vedením organizace o dalším zápase na galavečeru UFC 276, kterého se zúčastnil. "V dalším zápase chci bojovat s Gloverem. Důvod je jasný. Ne proto, že to bude další velký zápas, ale můj (minulý) výkon byl špatný. Já ti ukážu, proč jsem šampionem. Čistě, rozhodně. Doufám, že to Glover dostane, tohle je nabídka," oznámil Procházka na svém instagramovém účtu.