Diváci v Singapuru, kde se turnaj UFC 275 uskutečnil, viděli úchvatný vyrovnaný souboj. Zatímco Procházka podle očekávání dominoval v postoji, dosavadní šampion Teixeira dokázal českého zápasníka hned několikrát dostat na zem, kde ho zasypal sprchou tvrdých úderů.

V prvním kole měl převahu Brazilec, který Procházku dvakrát přilepil k podlaze. Dokázal se dokonce dostat do takzvaného full mountu, odkud zasadil českému bojovníkovi řadu ostrých ran. Procházka se ale v závěru vzepřel a svému protivníkovi také uštědřil tvrdé zásahy.

Druhé kolo začal Procházka aktivně a v postoji několikrát Teixeiru ostře trefil. Ten se ale otřepal a na konci kola dostal Čecha na zem, kde mu loktem roztrhl obočí. Podobně jako to druhé začalo i kolo třetí, český bojovník předvedl celou řadu přesných úderů. I na zemi tentokrát dokázal získat nad Brazilcem převahu a zasypal ho tvrdými ranami. Ten se však z těžké situace dostal ve chvíli, kdy se Procházka pokoušel o submisi. 

Ve čtvrtém kole měl pro změnu navrch Teixeira, který neměl daleko k ukončení zápasu. Český bijec se ale nevzdal a odolal hned dvěma pokusům o submisi. 

V pátém kole se projevila únava obou bojovníků. Procházka postrádal svou rychlost a v postoji schytal od Brazilce několik tvrdých úderů, které ale ustál a půl minuty před koncem Teixeirovi nasadil kravatu. To bylo na brazilského šampiona příliš a zápas odklepal.

Jiří Procházka se tak stal prvním šampionem UFC z České republiky. V nejprestižnější světové organizaci MMA zápasů zatím nenašel přemožitele, ve třech zápasech svého soupeře dvakrát knockoutoval a Teixeiru porazil na submisi. Ve své dosavadní profesionální kariéře si Procházka připsal ve 33 zápasech 29 vítězství, jednu remízu a pouhé tři porážky. Ta poslední se datuje do roku 2015.