Letos už se stalo smutným zvykem, že se tenisové turnaje v Břeclavi ve velkém ruší. Nabízí se jednoduchá otázka, na kterou asi nebude lehká odpověď. Proč tomu tak je?
Nemám na tuto věc definitivní názor. Pravděpodobně ztráta zájmu amatérských tenistů o turnaje bude kombinací více důvodů. Zajímavé je, že v turnaji družstev, který rovněž organizujeme, k poklesu nedošlo a opět letos startuje téměř padesát týmů. Z toho lze usoudit také další možnou příčinu. V družstvech odehrají tenisté dvouhru, pak čtyřhru a jdou domů. Na turnaji jednotlivců musí zůstat celý den nebo i víc.

Ještě vloni ale bylo vše na první pohled v pořádku…
Postupný pokles zájmu pozoruji já osobně již několik let. Je fakt, že v letošním roce je ale nezájem o turnaje totální.

Hrávají u vás pořád stejní lidé?
V zásadě ano, obměna hráčů na turnajích byla a je velmi malá. Potkáváme tu stále stejné tváře.

Kluby si vychovávají i vlastní tenisty. Má mládež zájem hrát tyto turnaje?
Nemohu srovnávat s ostatními kluby, ale dle mého názoru je zájem o sport, včetně tenisu, mezi současnou mládeží menší než dříve. Navíc si řada z nich myslí, včetně jejich rodičů, že například trénovat tenis nebo dělat jiný sport stačí dvakrát týdně jednu hodinu. Tito takzvaní tenisté nedělají příliš velké pokroky, nemají téměř žádné úspěchy a o sport časem ztratí zájem. Nutno také přiznat, že tenis je i nadále sportem docela drahým. V našem klubu je otázka závodního tenisu v poslední době velmi diskutovanou. Pokud se nezvedne zájem, asi s tímto oborem činnosti skončíme úplně nebo výrazně omezíme počet týmů.

Jinak chodí do vašeho klubu hrát individuálně amatéři v dostatečném počtu nebo i tady hráčů ubývá?
Bohužel, i tady pozorujeme podstatné snížení zájmu. Dříve se rezervovaly dvorce na týden předem, dnes přijdete a můžete hned hrát.

Může být výhled do budoucna optimističtější?
Jsem v zásadě životní optimista, ale v této věci nevidím v současné době téměř žádnou možnost zlepšení. Platí však pravidlo nabídky a poptávky. Je-li poptávka mizivá, přizpůsobíme tomu naši nabídku.