„Hradec Králové s nejlepší českou juniorkou Mynářovou a někdejšími hráčkami MSK Stachovou a Truksovou pro nás byl tvrdým oříškem," uznal trenér MSK Jaroslav Hýbner, jenž dočasně nahradil na toto utkání kolegu Petra Nedomu.

Ellö si s celou trojicí SVS poradila s nadhledem, neztratila ani set. V dalších zápasech se většinou od hráček MSK obracelo štěstí zády. Kučerová vyhrála jen jednou, Dodean nezvládla ani jednu ze svých dvouher.

Vrcholem všeho byla závěrečná čtyřhra, která by v případě úspěchu domácích vedla ke konečné remíze 5:5. Ellö s Kučerovou vedly 9:1 v první sadě, pohyblivější a aktivnější pár Mynářová-Stachova se ale překonával, odvrátil šest setbolů, set vyhrál a nakonec i zápas.

Porážka 4:6 byla pro domácí příznivce zklamáním, výborný výkon soupeře ale musel každý uznale ohodnotit.

MSK Břeclav – SVS Hradec Králové 4:6: Kučerová – Stachova 0:3, Ellö – Truksová 3:0, Dodean – Mynářová 0:3, Ellö – Stachova 3:0, Kučerová – Mynářová 0:3, Dodean – Truksová 1:3, Ellö – Mynářová 3:0, Dodean – Stachova 0:3, Kučerová – Truksová 3:0, Ellö, Kučerová – Stachova, Mynářová 1:3

S Dobrým už si Břeclavanky nedovolily další klopýtnutí, i když soupeřky slušně kousaly. Maďarka byla opět suverénní, vyhrála všechny tři dvouhry a má v nich už bilanci 40 výher v řadě bez porážky. Tentokrát se k ní přidala dvěma body i Kučerová a jedním Rumunka Dodean, o víkendu nejslabší článek družstva.

Ženská extraliga, jíž Břeclavanky stále dominují se čtyřbodovým náskokem před Hodonínem, má nyní měsíční pauzu.

MSK Břeclav – SK Dobré 6:3: Ellö – I.Pelcmanová 3:2, Kučerová – K.Rozínková 3:0, Dodean – D.Rozínková 1:3, Kučerová – I.Pelcmanová 3:0, Ellö – D.Rozínková 3:1, Dodean – K.Rozínková 3:1, Kučerová – D.Rozínková 1:3, Dodean – I.Pelcmanová 1:3, Ellö – K.Rozínková 3:1