V zahajovacím utkání dalšího ročníku mezinárodní Superligy budou ve sportovní hale Sokola Lanžhot (začátek v 18.00) hostit rakouský UTTC Volksbank Pinkafeld.

Podle výsledků z minulé sezóny, kdy Rakušanky zdolaly bez nejmenších problémů 6:1 na jejich půdě a 7:0 v domácí odvetě, by se zdálo, že půjde jen o formální záležitost.

Z loňského kádru ale v Břeclavi zůstala jen Renáta Štrbíková, která si jistě své body uhraje. Záležet bude na tom, jak jí bodově přispěje juniorská reprezentantka ČR Kristýna Mikulcová, která v týmu nahradila Olesju Stachovou.

Dvojkou týmu měla být Ivana Weberová, ta však nečekaně nepodepsala s oddílem smlouvu a místo ní se tak v družstvu objeví odchovankyně oddílu Barbora Poláchová, Svatava Janků nebo Magdaléna Šubíková.

Jak bude vypadat sestava Pinkafeldu? Na prvním místě má uvedenu Christianu Kont, která v minulém ročníku soutěže skvěle začala. Slovenská obranářka Brunaiová a Maďarka Nyitrai budou zřejmě znovu kádrovými hráčkami Pinkafeldu, nováčkem je Polka Narkiewicz.