Daleko nejlépe se vedlo Adrianě Bzirské ve vrhu koulí. Patřila do širšího okruhu favoritek na medaili, když v průběžných tabulkách sezóny byla na čtvrtém místě v Česku. Začátek měla opravdu vlažný, když hodila 10,56 a 10,78, teprve třetí pokus znamenal citelnou změnu.

Výkonem 11,79 m se dostala na úroveň vedoucí závodnice z Havířova, když obě měly naprosto shodný výkon, ale protože Bzirská měla horší druhý nejlepší výkon, do finále postupovala z druhého místa.

Pátý a šestý pokus nic nezměnily na pořadí. Teprve šestý a poslední pokus znamenal atomový výbuch. Bzirská hodila neuvěřitelných 12,63 m a rázem se výrazně dostala do čela soutěže.

Její soupeřka nedovedla kontrovat v posledním pokusu, a tak se zrodil nečekaný mistrovský (letos vůbec první) titul pro Lokomotivu Břeclav.
O kvalitě výkonu hovoří to, že si zlepšila osobní rekord o 143 cm, o 10 cm zlepšila rekord Břeclavska, který držela Komínková, a navíc se dostala do čela letošních tabulek ČR o 76 cm.

Slavnostním předáním cen při vyhlášení pověřili pořadatelé trenéra Bzirské Klima. Je třeba vyzvednout úsilí závodnice posledních dnů před závodem, kdy trénovala se zaměřením na techniku každý den.

Uznání patří rovněž Anežce Buzrlové, která se rovněž probojovala na toto mistrovství, za podporu a partnerství při trénincích. Škoda jen, že k závodu nastoupila se zdravotními potížemi stejně jako výškařka Sabina Pániková a žádná se neprobojovala mezi nejlepší.