Závody to byly opravdu královské a svou úrovní a organizačním zajištěním převyšovaly i mnoho oficiálních závodů. Místní klub toho dosáhl díky dobré spolupráci s obcí, a také s jednotkou sboru dobrovolných hasičů.

Soutěžící předvedli výborné výkony ve všech kategoriích (štěňata, začátečníci, pokročilí, veteráni), za které je přítomni diváci odměňovali potleskem.

„Pro závodníky jsme připravili velké množství cen, díky čemuž jsme předali dary i za čtvrtá a pátá místa. Vedle pohárů a medailí nechyběla ani vína, trička a potřeby pro psy, jako jsou přetahovadla, pamlsky či granule," řekl ředitel závodu Petr Vlašic.

Většinou se závody konají na pokraji obcí či měst za účasti pouze závodníků. V Sedleci závody probíhají v centru obce, což má výhodu.

„Na závodech se zdrželo i mnoho projíždějících cykloturistů a několik minut se na závody dívali i fotbaloví reprezentanti do 17 let, kteří tam trénovali," smál se Vlašic.

Sedlečtí v organizaci myslí opravdu na vše – zvuková aparatura, velká parkovací plocha, elektronická časomíra, párty stany, toalety a další.

O kvalitě závodů pořádaných klubem Létajících tlapek svědčila také i hodně rychle zaplněná startovní listina, která se naplnila během dvou týdnů. „Museli jsme, ač neradi, další přihlášky odmítat," dodal Vlašic.

Již nyní sedlečtí „agiliťáci" plánuji jarní závody v roce 2013. A to hlavně díky velkému zájmu o jejich závody a spokojenost dosavadních soutěžících.