Konečné první svěřenec, sheltie Inch, skončil v jednotlivcích druhý a v celkovém součtu získal bronz, ve štafetě pak Inch společně se dalším členem Konečné smečky Speadym získali třetí místo v závodě čtyřčlenných štafet. I díky nim byla Česká republika jako stát nejúspěšnější zemí, za což získali další pohár.

V kategorii malých psů, kam Konečné sheltie patří, startovalo celkem 45 týmů z devíti států. „Naší nominaci předcházely tři kvalifikační závody, kde jsme bojovali v konkurenci další sedmdesáti týmů. Postupně jsme nasbírali dost bodů na to, abychom byli nominovaní na světový šampionát," popisuje cestu do Maďarska chovatelka.

Maďarsko ji uchvátilo. V pozitivním slova smyslu. „Maďarsko bylo na podzim malebné, všude příjemní lidé, příroda a penziony. Organizace tohoto závodu byla výborná. Navíc se tento mistrovský závod pořádal souběžně s para agility, tedy se závody psů a jejich hendikepovaných chovatelů. I proto byla hala bezbariérová, dobře ozvučená a vše klapalo, jak mělo," popisovala psí trenérka dojmy z Maďarska, kde okusila i místní stravu jako ovocnou polévku nebo sušené kuřecí maso.

Maďarsko letos dostalo u Konečné přednost i před mistrovstvím světa pro psy s průkazem. „To se konalo letos v jihoafrickém Johannesburgu, což byla dálka a tuto akci jsem vzdala a raději reprezentovala na nižší soutěži. Byla to pro nás další zajímavá zkušenost. Příští rok bych ale opět ráda se všemi třemi svými hafany znovu absolvovala kvalifikační závody," tvrdí trenérka, která má již devatenáctileté zkušenosti s tréninkem psích plemen, za kterými jezdí po celé republice.

Dvaatřicetiletá trenérka má před sebou stále nové výzvy. „Speedy bude mít jedenáctlet a její kariéra se blíží ke konci. Stále je sice aktivní, ale nikdy nevím, kdy její možnosti skončí. Ale vše bude rozhodovat na jejich zdravotním stavu. Letos si jedna z mých svěřenek Mouvie v únoru natáhla sval na zadní noze a její rekonvalescence trvala půl roku. A nejvíce se nyní zaměřím na výcvik nového přírůstku ve smečce," dodává Konečná.