Především jako lákadlo pro turisty je vnímáno malebné prostředí Lednicko – Valtického areálu. Zvláštní kouzlo má však i pro příznivce psích dostihů.
V Lednici se totiž nachází nejstarší dráha u nás určená pro tentom sport a mimo mladoboleslavskou a kolínskou jediná, která se nachází na území České republiky. O víkendu se právě na lednické dráze běžel závod Grand Prix CZ. Příjemné počasí přitáhlo na závod pěkný počet návštěvníků.

Tato akce patří k tomu nejtradičnějšímu, co může tento sport nabídnout. Pod tímto názvem se běžel závod již v roce 1977. Má stálý termín prvního víkendu v červenci a běhá se vždy na dráze v Lednici.

Jedenatřicátý ročník opět přichystal kvalitní podívanou, která je srovnatelná se standartem minulých let. Ve čtrnácti kategoriích závodilo osm plemen psů, včetně nejrychlejších greyhoundů, nejmenších italských chrtíků, vznešených afghánů a nejpočetnějších whipetů.
Celkový počet psích závodníků se pohyboval lehce pod šedesáti. Mezi domácími reprezentanty byli i psi z Rakouska a ze Slovenska. Ti všichni si to rozdali o tituly CACIL, tedy čekatelský šampion ve výkonu psů. Titul je podmíněn nejen rychlostí, ale i krásou psa, tedy aby měl vhodné tělesné proporce pro závodního psa.

Na této akci startovala i fináloví účastníci mistrovství světa v Německu, konkrétně sluga fena Akaba al Dalvit majitelky Lenky Malinovské. Akaba si z nejvýznamějšího podniku odvezla velmi cenné páté místo a i v Lednici potvrdila své kvality a svoji kategorii vyhrála.

Mezi tři nejprestižnější kategorie patří whipeti, mezi kterými zvítězil Kent z Hedvábí. Další jsou faraonští chrti. Tam neměl konkurenci Sachmed Farafra, a poslední kategorie, nejrychlejší greyhoundi, v nichž byl nejrychlejší Campbell Ash Jumpingjet. Vítězství na lednickém závodu je pokládáno za velmi prestižní.
Závodníci a milovníci rychlých plemen se do Lednice vrátí již za týden. O víkendu se poběží další tradiční závod o Lednického zajíce.