Čtvrtý tým do počtu se organizátorům nepodařilo sehnat. „Měli jsme domluvený Zlín, ale ten se předem omluvil. Pak jsme sháněli slovenskou Modrou nebo rakouský Horn, s kterými máme jakousi družbu. Oni však hrají až do dvacátého prosince své soutěže a my bychom jim nabourali program. Tak jsme to nakonec odehráli ve třech," vysvětlil vedoucí týmu Hustopečí Oldřich Kocourek.

Počet účastníků však nikomu turnaj nepokazil. Dříve extraligová a loni už prvoligová Třeboň letos hraje také druhou ligu, takže turnaj neměl předem jasného favorita.

„Když jsem ty celky viděl, tak jsem si říkal, že bychom snad i ten turnaj mohli vyhrát. To by ale bylo na úkor našich mladých hráčů, na jejichž místa bychom kvůli výsledku museli postavit zkušenější borce," tvrdil funkcionář Legaty.

Tímto směrem se hustopečští házenkáři nepustili. Turnaj je přece jenom pořádaný pro mladé hráče, kteří nejsou v mistrovských zápasech tolik využívaní. Nakonec si zahráli úplně všichni a mladí nezklamali.

Nejlepšími střelci Legaty byl Blažek se šestnácti trefami a Myslík měl jen o jednu méně. Oba ale předstihl s devatenácti brankami třeboňský Šulc, který má zkušenosti z extraligy.

Příjemnou atmosféru si v hustopečské sportovní hale užívala průběžně asi stovka diváků, na které kromě sportovních výkonů čekaly řízky zdarma, párky pro děti nebo bohatá tombola. Zavzpomínat pak na své sportovní výkony přišli i bývalí házenkáři Hustopečí.

Po šesti hodinách bylo na palubovce hotovo, rozhodčí nemuseli řešit žádné problémy. Jihočeši přejeli snadno Prostějov a Legatu zdolali jen těsně. I to ale stačilo. „Nasadili jsme proti zkušenějšímu soupeři naše mladé hráče a druhého gólmana Feketeho, který odchytal celé utkání. Starší hráči nastoupili jen na pár krátkých střídání," dodal Kocourek.

Legata nakonec skončila druhá, když v zápase s Prostějovem bez problémů vyhrála. Po turnaji pak hráči společně zakončili úspěšný rok 2012.