Vaše jezdecká kariéra je spojena s italskými vozy, posledních sedm let jezdíte s Alfou Romeo 147. Máte ke značce vybudovaný nějaký osobní vztah?

Ano, Alfa Romeo je značkou mého srdce. Setkal jsem se s ní ve svém zaměstnání. Měl jsem příležitost potkat se s lidmi reprezentujícími tuto značku, několikrát jsem navštívil výrobní závod, poznal jeho slavnou historii a sportovního ducha. Navíc mám rád Itálii, mám tam mnoho přátel a mám také rád italská auta. Proto byla pro mě alfa správnou volbou.

Jaké úpravy jsou na vašem speciálu, když ho porovnáme se sériovou verzí?

Alfa Romeo 147, kterou používáme pro rally, je upravený dvoulitr pro třídu osm vypsanou pro vozy s motory o objemu do dvou tisíc kubických centimetrů. Díky této skutečnosti má vozidlo relativně málo úprav. Změn doznal motor, zvýšili jeho výkon ze sériových sto padesát na dvě stě koňských sil. Používáme speciální pětistupňovou převodovku od italského výrobce. Sériové tlumiče pérování jsou nahrazené německými sportovními tlumiči. Na voze jsou lehká šestnáctipalcová sportovní kola a používáme sportovní pneumatiky Michelin. Ostatní úpravy se týkají hlavně bezpečnostní výbavy. Do karoserie je vestavěn vnitřní ochranný rám, sportovní sedadla s vícebodovými pásy, a také hasicí systém. Vše nepotřebné jsme vymontovali, abychom dosáhli co nejnižší hmotnosti. Pořád máme ještě jedenáct kilo nad minimální hmotností.

V sezoně 2013 jste přešel na novější verzi Alfy. Jaké jsou změny oproti staršímu vozu?

Nejvýraznější změnou je tvář vozu, jedná se o poslední variantu karoserie vyráběné do roku 2009 s modernějším vzhledem. Jinak je vůz zcela shodný se starší verzí.

S původní Alfou 147 jste absolvoval na sedm desítek soutěží. Jednalo se o identický vůz?

Současný nový vůz je naše třetí generace. První vůz jsme postavili v roce 2005, když nám shořel Fiat Bravo. V letech 2006 až 2009 jsme jezdili první Alfou, pak jsme postavili její nástupkyni, se kterou jsme závodili až do roku 2012. Každá varianta přinesla vylepšení a posun dopředu. Motor repasujeme každou sezonu, převodovka prochází kontrolou a repasí po každých pěti stech kilometrech rychlostních zkoušek.

Alfa Romeo je v rally v posledních letech raritou nejen na našich tratích. Jak na Alfu reagují v Monte Carlu italští fanoušci?

Náš vůz je na Monte velice populární, máme tam spoustu fanoušků i přátel. Při letošním ročníku nás dokonce navštívil fotograf a novinář, který píše knihu o historii vozů Alfa Romeo na Rallye Monte Carlo, a požádal nás o fotografie a informace o našem vozidle. Alfa se líbí a spousta fandů se s námi fotí.

Jaké máte další plány, neláká Vás silnější soutěžní vůz?

Pravděpodobně ještě nějakou dobu budeme jezdit s alfou. Rallye je pro nás koníčkem a zábavou a závodění s alfou nás naplňuje. Takže jí zůstaneme na našich trasách ještě nějakou dobu věrní.

Na jaký nejkurióznější zážitek z rally si vzpomenete?

Kuriozitou určitě jsou naše nedokončené závody na domácí rally Hustopeče. Z osmi startů jsme viděli cíl pouze dvakrát. Nejkratší závod jsme jeli doma, když nám někdo vzal těsně před startem klíček odpojovače baterie a my jsme pouze setrvačností z kopce projeli rampou, odstartovali a přímo pod startovní rampou skončili.

Jak se vám daří skloubit rallye s podnikáním, a navíc dokonce s pořádáním závodu?

Je to velmi náročné, ale protože závodění je pro mě relax a únik z podnikání, znamená to pro mě zdroj nové energie pro práci. Při každé rally opustím svět firmy a plně se věnuji závodění. Myslím, že takto funguje sport pro mnoho lidí. Důležitou věcí je také pochopení a podpora mé rodiny a za to jí patří velký dík. Hustopečskou rally pořádám z lásky k tomuto sportu. Měl jsem štěstí, že jsem tady na jihu Moravy potkal bezvadné lidi, kteří se nechali strhnout a nadchnout pro rally bez nároku na výdělek. Letos se bude konat již jedenáctý ročník (19. a 20. června).