Republikový šampionát ve sprintrally, který letos nabídl rozsáhlé startovní pole, skončil v sobotu na Vsetínsku. Na start závěrečné rally se postavilo 104 dvojic, a to jak v MČR ve sprintrally, tak v poháru K4.

Hustopečský Agrotec racing team se do Vsetína vypravil v mimořádném složení s dvěma červenými vozy, které hájily barvy tohoto teamu.
„Mimořádně padlo rozhodnutí pro start s Alfou Romeo 147 z důvodů testování vozu po novém nastavení motoru a úpravě převodové skříně , která nás trápila v průběhu sezóny 2008 ve MMČR v rally,“ vysvětlil důvody startu první jezdec týmu Martin Rada.

Mimořádné bylo také složení posádky, kdy na horké sedadlo spolujezdce vedle Martina Rady usedla Klára Šillerová.
Největší novinkou v teamu však byl start vozu FIAT Bravo, kde za volantem se poprvé představil mechanik teamu Rudolf Kadlec a za pomocí zkušeného spolujezdce Romana Petra (stálý spolujezdec Martina Rady v Alfě Romeo) začal sbírat cenné zkušenosti ze startu v podniku MČR ve sprintrally.
Tyto zkušenosti byly o to cennější, že právě první start padl na tak těžké tratě, kterými disponuje Vsetínský sprint.

Posádka Alfy Romeo vyrazila do závodu se startovním číslem 46 a po prvních třech RZ se pohybovala okolo třetího místa ve třídě N3.
Ve čtvrté RZ však došlo k poškození homokinetického kloubu levé poloosy a poslední tři kilometry této zkoušky dokončila posádka pouze s pohonem na pravé kolo. Znamenalo to ovšem propad v pořadí.

Zásluhou mechaniků však posádka mohla v závodě pokračovat a výsledné 6. místo ve třídě N3 je odměnou za skvěle odvedenou práci servisního teamu. Posádka Fiatu Bravo odstartovala se startovním číslem 80 a po prvních rozpačitých kilometrech dokázala v dalších průjezdech zrychlovat a vylepšovat své časy. Cennější než konečné 10. místo ve skupině N3 však bylo dokončení soutěže. Poděkování opět patří mechanikům teamu ve složení Luboš Horáček, Broněk Dofek, Lukáš Křivinka a Pepa Bláha.

Vsetínská rally byla posledním podnikem letošní sezóny pro jezdce Agrotec racing teamu. A jak je s ní spokojen Martin Rada? „Závěr sezóny se celému teamu vydařil. Dokončení Vsetínského sprintu a celkové čtvrté místo ve třídě N3 v Mezinárodním mistrovství ČR v rallye, které jsme vybojovali spolu se spolujezdcem Romanem Petrem, je výzvou pro nadcházející sezónu 2009. Poděkování patří všem členům týmu a také sponzorům, bez kterých bychom se nemohli účastnit podniků mistrovství České republiky v rally.“