„Další start na tak prestižním závodě je pro celý tým velká výzva a po vítězství v loňském ročníku ve třídě osm také velký závazek," ví hustopečský pilot Martin Rada.

Ten se objeví na startu počtvrté, za sebou má tři úspěšné účasti na Rallye Monte Carlo v letech 2009, 2010 a 2012. Vždy se mu podařilo soutěž dokončit. „Tento závod vždy přináší nádhernou a specifickou atmosféru, ale rovněž velmi složité a zdárné podmínky na trati. S nimi se chceme opět poprat a rádi bychom 20. ledna spatřili cíl před knížecím palácem v Monte Carlu," věří sobě i svému týmu Rada.

Rallye Monte Carlo letos opět otevře světový šampionát WRC 2013. Soutěž patří svou délkou a náročností rychlostních zkoušek k nejtěžším soutěžím světa. Některé zkoušky letošního ročníku patří ke kořenům závodní historie a v průběhu soutěže se pojedou pouze jednou.

Centrem úvodní části soutěže bude město Valence. Zde se uskuteční i slavnostní start. Po dvou dnech závodění v okolí Valence se posádky přesunou na tratě jižní Francie, do hor nad Monte Carlem.

Agrotec Racing Team se vydal na letošní ročník už 11. ledna. Posádka Martin Rada – Jaroslav Jugas zamířila do Monaka, kde si vyzvedne potřebné dokumenty a časový plán závodu a následně absolvuje seznamovací jízdy.

„Začneme s tréninkem zkoušek v oblasti nad Monakem a zkouškou v oblasti Sisteronu. Pak přejedeme na tratě v okolí Valence, čeká nás administrativní přejímka. Další den je na programu zbytek seznamovacích jízd a následně technická přejímka. Časově je to velmi náročný program, hned v úvodu nás čeká mnoho kilometrů v autě," popisuje spolujezdec Jaroslav Jugas, jenž absolvuje monackou soutěž už popáté.

Rada s Jugasem tradičně sází na osvědčený vůz Alfa Romeo 147, upravený pro třídu 8. „Přes zimu vůz prošel kompletní repasí, máme nový motor, obnovili jsme nebo vyměnili i další díly. Věřím, že jsme nic nepodcenili nebo nezanedbali," poznamenává Martin Rada.

Poslední úpravy ale stejně provedou až ve Francii, podle tamních klimatických podmínek. Čeká nás doladění nastavení tlumičů na asfaltovou nebo sněhovou variantu. Vše jsme podřídili snaze maximálně zvýšit spolehlivost vozu, a tak ho připravit na extrémně dlouhou soutěž," doplňuje hustopečský jezdec.

Červená Alfa Romeo, osazená startovním číslem 106, vyrazí na první kilometry 81 . ročníku Rallye Monte Carlo 2013 ve středu 16. ledna.