Poslední den závodu čekaly závodníky čtyři rychlostní zkoušky. Ty se jely poblíž Monaka, v Přímořských Alpách za velmi pěkného počasí. „Vůbec nic lehkého to nebylo. Sice bylo převážně sucho, ale zejména v místech, kde nesvítilo slunce, nás mnohokrát potrápil černý asfalt, jinými slovy ledové plotny. Dopředu jsme opět obuli super měkkou směs, vzadu měkkou. Nejzrádnější byla asi pasáž do cíle druhé zkoušky sekce, do Entrevaux. Tam to bylo hodně pod ledem, dokonce i za letmým cílem v příjezdu do stopky,“ popisuje úskalí posledního dne závodu Rada.

Fotbalisté Lanžhotu (v červeném) porazili v přípravě Mutěnice
PODÍVEJTE SE: Lanžhot si poradil s Mutěnicemi. Dvakrát se trefil Peš

Vzhledem k průběžnému pořadí rallye si hustopečští závodníci poslední den pouze kontrolovali svou pozici. „V podstatě jsme už nemělis kým bojovat. Důležité bylo vyvarovat se zbytečných chyb,“ dodává Rada, který z předchozích šesti startů rallye pětkrát pokořil.

V celkovém pořadí dojela posádka z Hustopečí na pětačtyřicátém místě, ve třídě RGT skončila pátá. Tuto klasifikaci podle očekávání opanovaly „alpinky“. „Jsme moc šťastní. Byl to můj sedmý start, z toho šestkrát to vyšlo až do cíle. A podobně úspěšnou statistiku má i navigátor Jarda Jugas. Soutěži sice tentokrát chyběl sníh, o to se jelo rychleji. Samotný začátek na Luceramu a Col de Turini byl nesmírně těžký. Další dva dny měly něco pod stovku ostrých kilometrů, v autě jsme seděli i třináct hodin,“ vzpomíná Rada, který letos vyměnil Alfu Romeo za Fiat Abarth 124 Rally.

Fotbalista Peter Šenk (v červeném) v sobotu znovu oblékl dres Lanžhotu, který porazil v přípravném duelu Mutěnice 4:0.
Fotbalový obránce Šenk opětovně posílil divizní Lanžhot. Vrátil se kvůli rodině

Na trati nemuseli čeští závodníci s tímto vozem řešit žádnou závadu „Vše fungovalo na jedničku, během soutěže jsme jen měnili pneumatiky a kontrolovali brzdy,“ dodává Rada, jenž se opět zaměří na starty v mistrovství České republiky.

Vítězem rallye se stal Francouz Sébastien Loeb s Fordem Puma WRC. Jeho největšího konkurenta Sébastiena Ogiera zpomalil v poslední etapě defekt a v cíli zaostal o 10,5 vteřiny. Nejlepším českým pilotem byl dvaadvacetiletý Erik Cais, jenž skončil na deváté pozici.