Hustopečský Martin Rada, na voze Alfa Romeo, na tradičním mladoboleslavském podniku přesvědčil o svých jezdeckých kvalitách, když vkategorii N3 dosáhl na výtečnou druhou příčku.

Ambice před 34. ročníkem Bohemia Rally, jež je proslulá svými nádhernými pasážemi a kvalitním obsazením, měl ale Martin Rada se spolujezdcem Romanem Petrem větší. Zkušená dvojice chtěla usilovat dokonce o celkové vítězství ve své kategorii, doplatila ale na to, co se nedá u automobilového sportu více méně ovlivnit.
„Velmi nás přibrzdila porucha převodovky. Konkrétně se na našem čase výrazně podepsal ztracený aretační kolík, kvůli čemuž se nám zablokoval pátý převodový stupeň,“ zavzpomínal si Rada na krušné chvilky během závodu. „Honza Vaňáč, který vnaší třídě zvítězil, neměl vůbec žádnou poruchu, nakonec jsme na něho měli 20 minut ztráty,“ přiblížil.
Z prácí mechaniků, i přes problémy spřevodovkou, jež zapříčinily časové manko, byla posádka nadmíru během celého mladoboleslavského závodu spokojena. „Naši mechanici zaslouží velkou pochvalu. Také díky nim jsme odstranili naše potíže a vneděli jsme zvítězili veII. Etapě kategorie N3,“ pochvaloval Rada.
Neděle se ale nenesla jen ve znamení úspěchu. Organizátoři totiž přichystali pro jezdce abnormálně záludný úsek. Spojily bývalou RZ Semily – Příkrý, k čemuž přidali průjezd obcí Bozkov a Zlatá Olešice kNávarovské RZ. „Měřila ohromných 40 kilometrů, prověřila jak vůz, tak jezdce. Náročné bylo i střídání počasí a změny tratě,“ zavzpomínal si hustopečský jezdec na náročnou trať.
Prověřený vůz Alfa Romeo 147 2.0 TS si posádka během náročného mladoboleslavské podniku nemohla vynachválit. „Jelo se nám dobře, nastavení trati totiž odpovídalo charakteru trati,“ poznamenal Rada, který iletošní ročník Rally Bohemia viděl vtom nejlepším možném světle. „Je tady tradičně vysoká úroveň. Velmi náročné tratě, organizace soutěže byla opět bez problémů.“
Martin Rada se spolujezdcem Petrem Romanem již sice uvažují o tom, že do středních Čech zavítají i vpříštím roce, momentálně mají ale úplně jiné starosti. „V červenci budeme startovat vTřebíči, kde bychom rádi udrželi vedoucí postavení vMezinárodním mistrovství České republiky ve třídě N3, chceme samozřejmě letos vtéto kategorii bojovat o titul mistra,“ vzkázal fanouškům Rada, který má na rozdíl od většiny sportovců nabyté léto. „Po Třebíči nás čeká Barumka ve Zlíně a pak jedeme do Příbrami,“ uzavřel.

předcházející informace

další informace