Juška, jenž minulý týden splnil limit pro mistrovství Evropy v Praze, byl mezi třinácti konkurenty v roli jasného favorita a už po druhém pokusu nemusel nikoho přesvědčovat, kdo bude letošním králem českých dálkařů. Skočil totiž 780 cm, krok s ním držel jen pražský Štěpán Wagner, který dolétl do vzdálenosti 749 cm.

Čtvrtý Juškův pokus navíc znamenal ve Stromovce ještě zlepšení na 791 cm, dál už skákat nemusel a poslední dva pokusy vynechal. „Ambice byly jasné, v české konkurenci jsem chtěl obstát a celkem bez problémů vyhrát. To se povedlo, jen jsem si chtěl ještě vylepšit osobák a útočit na osmimetrovou hranici. To se bohužel nepovedlo, tak doufám, že mi to vyjde za týden na Evropě," tvrdil Juška, jenž za pár dní oslaví dvaadvacáté narozeniny.

Na oslavy však nemá čas. „Pokračujeme v přípravě, hned v pondělí jsme odjeli na týdenní soustředění do Nymburku," potvrdil svěřenec bývalého desetibojaře Josefa Karase, který od letoška závodí pod hlavičkou pražského Olympu.

Republikové mistrovství se tentokrát obešlo bez přímé účasti břeclavských atletů. Dorostenecký výškař Ondřej Vodák sice splnil limit ve skoku vysokém, ale ze zdravotních důvodů se nakonec musel odhlásit a fandit ostatním jen na dálku.