Rally Šumava začala v pátek za nepříznivých podmínek, kdy úvodní rychlostní zkoušku poznamenal vítr a déšť.

Další dva dny se však počasí umoudřilo a závod nakonec končil za jasného a slunečného počasí.

Šumavská rallye se letos nesla ve znamení zvýšených bezpečnostních podmínek, které byly nastoleny po tragické události v předešlém podniku na Valašsku, kde zahynuli tři diváci. Tentokrát se naštěstí vše obešlo bez problémů, byť nechybělo několik ošklivých havárií.

Ve skupině N3 stál opět na startu hustopečský Martin Rada se svou Alfou Romeo. Proti sobě měl soupeře se silnějšími vozy a tak se čekalo, jak se s nimi popere a zda naváže na své třetí místo na předcházející Valašské Rally.

Nakonec dojel do cíle na druhém místě za vítězným Egonem Smékalem a připsal si dalších 15 mistrovských bodů. Přitom o lepší výsledek ho tentokrát zřejmě připravily dva defekty na trati.

„Už v pátek to začalo špatně,“ komentoval svou účast na Šumavě Martin Rada. „Od začátku závodu vydatně pršelo. My jsme sice za chvíli dojeli auto před námi, ale to nás nechtělo pustit před sebe a my tak ztratili asi jednu minutu. V sobotu jsme nejprve v jedné RZ prorazili pneumatiku o kámen a zase něco ztratili. Horší ale bylo, že kvůli havárkám byly zrušené dvě RZ a my jsme dostali náhradní čas právě z té RZ s proraženou pneumatikou. Takže nakonec to vypadalo, jako bychom měli třikrát defekt a ne jenom jednou.“

Po druhém podniku Mezinárodního mistrovství ČR se Martin Rada dostal do čela průběžného pořadí skupiny N3, když jako jediný dokončil oba závody.

„Rallye je i o spolehlivosti . Budeme bojovat, abychom si to první postavení udrželi co nejdéle,“ plánuje Martin Rada a už nyní se připravuje nejen na květnovou Rally Český Krumlov, ale hlavně na domácí Agrotec Rally.

Ta se, po prologu na brněnském výstavišti, pojede 11. – 13. června v okolí Hustopečí a jako vždy nabídne fanouškům motosportu zajímavé okamžiky na trati v podání našich i zahraničních předních jezdců. Novinkou je také mistrovský závod historických vozidel , který bude součástí tohoto víkendu.