Znovu je to souboj dvou dlouhodobě nejlepších českých závodníků. Úřadující mistr a aktuální lídr šampionátu Jan Kopecký těsně vede před vítězem letošních dvou podniků Václavem Pechem, další jejich vzájemná bitva se uskuteční tento týden na jihu Moravy.

Do Hustopečí dorazí téměř kompletní špička, z první desítky hodnocení republikového mistrovství bude scházet jen Filip Mareš. „Jsem velice rádi, že je takový zájem o naši „rally mezi vinohrady“, i když tento rok nemáme v Hustopečích slovenský šampionát, ve startovní listině vidíme téměř sto přihlášek,“ pochvaluje si šéf organizačního týmu Martin Rada.

I tentokrát se účastníci musí připravit na střídání zpevněných a nezpevněných úseků, opět na ně čekají i šotolinové úseky, kde fanoušci uvidí projíždějící sportovní speciály zahalené v oblacích prachu.

Mezi šestadevadesáti přihlášenými závodníky jsou i zahraniční účastníci, soupeřit se bude i v dalších kategoriích, diváci uvidí například i souboj historických vozů. „V čele seznamu přihlášených máme celou špičku letošního šampionátu včetně Kopeckého a Pecha, kteří letos spolu svádí dramatické souboje. Startovní listina slibuje kvalitní závody v absolutním pořadí i ve všech třídách, těšíme se i na účastníky z Polska, Maďarska a Estonska,“ dodal Rada.

Fotbalisté Valtic (v bílém) zakončili sezonu na dvanácté příčce.
Dvořáček končí na lavičce Valtic. Přichází kouč se zahraničními zkušenostmi

Celkem je pro posádky připraveno dvanáct rychlostních zkoušek, které dohromady čítají 148 kilometrů. V pátek se první závodníci dostanou na trať po páté hodině odpoledne, kdy rally začíná úvodní částí z Vlčí doliny do Kurdějova, následně přijdou na řadu další dva úseky, končit se bude až za tmy.

V sobotu na posádky čekají také tři rychlostní zkoušky, které opět absolvují dvakrát. Na řadu ale přijde větší množství šotolinových úseků, které hustopečský podnik charakterizují.