Ani letos nebudou příznivci motoristického sportu v regionu ochuzeni o tradiční hustopečskou rally. Ta pro letošní rok přichází s výraznou novinkou. Trať se přesune více k jihomoravské metropoli, aby o napínavé okamžiky nebyli ochuzeni ani brněnští diváci.

Centrum soutěže bude nadále v Hustopečích, ale vzhledem ke skutečnosti, že je Agrotec Mogul rally 2009 zařazena do doprovodného programu Mezinárodního veletrhu osobních automobilů Autosalon Brno (ve dnech 6. – 11. června 2009), právě jihomoravská metropole bude hrát v průběhu soutěže významnou roli.

V areálu brněnského výstaviště proběhne v pátek 12. června v dopoledních hodinách nejen administrativní a veřejně přístupná technická přejímka, ale v 16:30 hodin také slavnostní start soutěže.

Diváckým bonusem pak bude úvodní rychlostní zkouška, která bude vytyčena po obslužných komunikacích rozsáhlého areálu a první závodní speciál protne startovní fotobuňku ve 20 hodin.

„Brno je historicky českým hlavním městem okruhového sportu. Ale rally, přestože se zde před lety několik podniků jelo, se do povědomí zatím moc nedostala. A vzhledem k tomu, že Hustopeče a Brno nedělí zase tak velká vzdálenost, je logickým krokem přijít do Brna za diváky. A nabídne-li se možnost spolupráce s Veletrhy Brno, váhal by asi málokterý pořadatel. Okruhová RZ o délce téměř osmi kilometrů v areálu výstaviště je předsazena před noční část v oblasti Hustopečí tak, aby si milovníci klasických zkoušek rovněž přišli na své,“ nastínil okolnosti přesunu směr sever ředitel soutěže Rudolf Kouřil.

Jihomoravská soutěž si loni odbývala premiéru v seriálu dvoudenních závodů, ale její úspěšný průběh znamenal posílení jejích pozic v českém měřítku.

Soutěž tak letos opět bude zápočtem do Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky a pátým dílem Evropského poháru FIA – regionCentral (koef. 5).

Pořadatelský tým jedné z nejmladších automobilových soutěží v republice se ani letos nehodlá spokojit s pouhým „průměrem“ a i tentokrát připravuje řadu novinek, které se dotknou nejen průběhu, ale také zázemí soutěže.

Příznivci klasických rychlostních zkoušek se následně budou moci podívat na průjezdy české špičky na tratích v okolí vinohradů a sadů v těsné blízkosti Hustopečí.

V pátek, v návaznosti na loňský ročník soutěže, opět v nočních hodinách (7 testů), v sobotu pak ve stejné lokalitě za denního světla (8 zkoušek). Vítězná posádka bude očekávána na náměstí v Hustopečích v sobotu 13. června krátce před 16. hodinou.

Základní charakteristika V. AGROTEC MOGUL rally Hustopeče:
Délka soutěže: 410 km
Počet etap: 2
Počet RZ: 16
Délka RZ: 190 km
Povrch: 92,39 % asfalt - 0,11 % kostky - 1,21 % panely – 6,29 % kvalitní šotolina