Druhý podnik letošního šestidílného seriálu mistrovství České republiky se na rozhraní Břeclavska, Brněnska a Znojemska jede již dnes a v sobotu. Hustopečská rallye byla přitom loni jen součástí šampionátu ve sprintu. „Letos jsme chtěli o stupínek výš,“ vysvětlil ředitel soutěže Rudolf Kouřil.
Ten také přiznal, že musela být značně změněna trať. „Museli jsme vypustit nejrychlejší pasáže a oproti loňsku se podstatně snížila délka šotolinových úseků,“ prozradil Kouřil, podle nějž budou zhruba dvě třetiny rychlostních zkoušek zcela nové.

Třetí ročník soutěže prověří jezdce na deseti připravených „erzetách“ o celkové délce 125,31 km. Start bude ve večerních hodinách již dnes, hlavní dávku naplánovali organizátoři pro závodníky na sobotu.
Největší hvězda závodu Jan Kopecký však nepřijede se svou Škodou Fabií WRC, ale s méně specializovanou úpravou vozu. S ní skončil Kopecký se spolujezdcem Schovánkem na Valašské rally třetí.

„Po prvním dnu jsme dokonce vedli, ale pak nás předjela auta WRC. Není to žádná ostuda,“ tvrdí Kopecký, pro nějž je start v okolí Hustopečí přípravou na další podnik mistrovství světa: Německou rallye.
I v druhém podniku domácího šampionátu se pokusí proniknout na stupně vítězů, i když mu opět budou konkurovat dva vozy specifikace WRC: pilotují je Karel Trněný a Leoš Flídr. „To jsou největší favorité soutěže,“ přiznává i ředitel závodu Kouřil.
V Hustopečích se představí také zástupci jižní Moravy. A největší ambice z nich bude mít zřejmě Brňan Jiří Volf v kategoriích N a N4. Pilotovat bude nový vůz Mitsubishi Lancer EVO 9.

„Už na Valašské rally nám jelo auto nad očekávání dobře, postupně jsme se zlepšovali. V Hustopečích věřím, že to bude ještě lepší,“ uvedl Volf.
Start závodu je dnes ve 21.30 na Dukelském náměstí v Hustopečích, kde bude už od 16 hodin připraven zábavný program včetně představení vybraných posádek.