„Letošní ročník jsme zvládli organizačně na výbornou. Odhaduji, že za dva dny k nám zavítaly až čtyři stovky fanoušků. Jsem velmi potěšen, že se tak výrazně prosadili domácí závodníci. To jsme moc nečekali,“ pochvaloval si regatu její ředitel František Pafkovič.
Velmi dobrý dojem zanechala břeclavská osma dorostenců, která královskou disciplínu ovládla. Získala tak putovní pohár, který darovali SVK Břeclav představitelé města v roce 2004 při příležitosti 80. výročí od založení klubu.

„Nikdo to nečekal, že by mohli vyhrát. Je to velice hodnotný úspěch. Hlavně z toho důvodu, že porazili favorizované Brňany, kteří mají výbornou mládežnickou základnu,“ vysvětloval Pafkovič. K favoritům patřil i klub z Přerova, který na trati, podobně jako některé další týmy, v týdnu vydatně trénoval.
Na Slovácké regatě, která se jezdí již od 1924, zanechali výraznou stopu i břeclavští veteráni. Ti totiž ve své kategoriitaké triumfovali. V závodu porazili rivalský Hodonín.

„Bylo to velmi vyhecované. Bylo to takové derby mezi sousedními městy. Doufám, že příště budeme zase úspěšní,“ liboval si ředitel regaty.
Zajímavostí letošního ročníku byla skutečnost, že na startu se představili také závodníci ze Slovenska. V minulých letech totiž do Břeclavi vůbec nejezdili.
„Mile nás to překvapilo, protože nebývá zvykem, že k nám jezdí závodit. Velmi si toho ceníme, protože to jen dokládá, že Slovácká regata je mimořádně prestižním závodem. Navíc předvedli hodnotné výkony,“ nechal se slyšet Pafkovič.