Týmy se výjimečně střetly na antukovém hřišti v Poštorné.

Již úvodní set prvního zápasu napověděl hodně o průběhu celého zápasu. Zkušené hráčky Řečkovic si poradily s jakýmkoliv útokem domácích hráček a vyhrály jak první, tak druhý set. Na hostující tým nedokázali domácí najít účinnou zbraň. A tak sehranější Řečkovice zvítězily 3:0.

Do druhého zápasu nastoupila pozměněná základní šestka. Tato sestava hned od prvního míče hrála zodpovědně a výrazně zlepšila příjem a hlavně hru v poli. To domácím hráčkám umožnilo vyhrát první set.

I když byly další dva sety vyrovnané a oba celky předvedly vynikající zákroky v poli, vždy se radovaly hostující volejbalistky. Čtvrtý set se pro Břeclavanky nevyvíjel dobře. Prohrávaly čtyři body a zranila se jim blokařka Jančálková. Tu vystřídala Starnovská.

Od té doby domácí hráčky bezchybnou hrou stáhly bodový náskok, zintenzivnily útok středem a dovedly set do vítězného konce. Bojovnost domácím zůstala i v tie breaku. Nakonec však i přes veškerou bojovnost nedokázaly zkrácený set i celý zápas dotáhnout do vítězného konce.