Tradiční vrchol tenisové sezóny se vydařil i letos. Prezentovalo se 59 hráčů. Startující byli rozděleni do pěti kategorií (muži OPEN, 40+, 50+, 60+ a ženy). Po oba dva dny poté probíhaly zajímavé, pohledné a velmi dramatické boje, ve kterých se prokazovalo nejen tenisové mistrovství, ale zejména bojovnost a vůle po vítězství.

Sportovní úroveň byla podle mínění hráčů, organizátorů i řady diváků nejvyšší za posledních deset ročníků, zejména v kategorii OPEN (té se zúčastnila velmi silná skupina přátel z okruhu ATA ze západního Slovenska). V jedné kategorii se povedlo loňskému premiantovi prvenství obhájit, ve čtyřech ostatních se na vrchol dostal nový hráč či hráčka.

V hlavní kategorii – muži OPEN – již po třetí za sebou zvítězil Dušan Riška, který ve finále zdolal výborného Ottu Malčice. V kategorii 40+ zopakoval vítězství z roku 2008 Luděk Vičar, který v rozhodujícím utkání přehrál Pavla Mrkvicu. Kategorii 50+ ovládl Petr Malinkovič porážkou obhájce Františka Čermáka a v nejstarší kategorii 60+ porazil Zdeněk Průša vítěze roku 2009 Pavla Dominika.

V ženách se tentokrát střetly o titul zcela nové hráčky a po dlouhém a pěkném boji vystoupila na nejvyšší stupínek Jitka Zháňalová po vítězství nad Lenkou Skoupilovou. V soutěžích útěchy se nejlépe umístili Róbert Kodaj (muži do 50 let), Jaroslav Pašiak (muži 50+) a Helena Veselá.

Celý turnaj proběhl ve výborné atmosféře, počasí přálo, doprovodný program zaujal i pobavil a organizace byla jako již tradičně bez kazu. Poděkování patří všem dárcům a partnerům ATS Podluží.