K vidění byl i stolní tenis v podání sportovců sedících na vozíčku nebo stojících, s jiným tělesným postižením. Velkou atrakcí byla exhibice přítomných akademických reprezentantů Polska, kteří předvedli, jak malý plastový míček ovládají, jaké neuvěřitelné herní kreace jsou schopní s ním předvést. Školáci si mohli zkusit i slalom mezi kloboučky s míčkem položeným na pálce, zacvičit si na populárním atletickém žebříku nebo si s malým míčkem zahrát kopanou na malé hokejové branky.

Na ploše, po které se během zimy prohánějí s pukem břeclavští druholigoví hokejisté, bylo během celého dopoledne živo. „Jsem rád, že je tu spousta dětí, že je viditelně stolní tenis opravdu baví a zajímá. Většinou se totiž doma věnují jen vysedávání u počítačů a hraní her na chytrých telefonech. Zimní stadion má teď pro stolní tenis i ideální povrch a určitě se sem příští rok na play-off extraligy vrátíme," poznamenal manažer letošních vicemistryň republiky Vít Ratajský.

Každý, koho hra s pálkou a malým míčkem zaujala, má možnost zahrát si tento rozšířený sport přímo v oddílu stolního tenisu MSK Břeclav, jehož herna se nachází v Poštorné na Lesní ulici. Další stolně tenisový nábor, tentokrát již v menším měřítku, se bude konat 19. června od 14 hodin přímo v Poštorné.