Rovinový dostih na 2400 metrů s celkovou dotací téměř tři miliony korun je pro koně i jejich majitele velkým lákadlem. Břeclavský tříletý hnědák do něj vstupoval s kurzem 30:1 a nepatřil mezi hlavní favority. Rocky of Gracie v sedle se zkušeným žokejem Jánem Havlíkem ovšem potvrdil své kvality.

Hned po startu se držel v první pětici. Ve druhé polovině závodu si polepšil na třetí místo, odkud na cílové rovince útočil. Před plnými tribunami v jednu chvíli zabral a chvíli dokonce vedl. Pak ale přišlo mírné zaváhání a vybočení z přímého směru a v samotném finiši se kolem něj přehnali dva soupeři. Přesto je bronzová pozice mezi osmnácti startujícími koňmi výrazným úspěchem. Třetí místo uhájil o půl délky před Chardonnay Tcheque.

„Třetí místo Rocky of Gracie je jedním z překvapení dostihu, i když trenér Petr Juránek avizoval dlouho dopředu, že koně připravuje speciálně na tento závod. Proto Rocky neabsolvoval letos tolik přípravných dostihů,“ komentoval třetí příčku hřebce ze stáje Luďka Mikuleckého jeden z organizátorů dostihů v přímém přenosu České televize.

V závodu zvítězil největší favorit ze stáje Josefa Váni Roches Cross se žokejem Janem Rájou, který se prosadil ve finiši právě proti Rocky of Gracie a Avere.