Čtyřnásobný mistr České republiky vstoupil do soutěže s Maďarkou Vivien Ellö a Anetou Kučerovou, které byly v základním kádru i v minulé sezoně. K nim přibyla Rumunka třiadvacetiletá Andreia Dodean (na snímku), mladší sestra známé špičkové stolní tenistky Daniely Monteiro-Dodean.

Ve Vlašimi si Rumunka odbyla svou premiéru a jak se dalo očekávat, provázel ji pochopitelný pocit nervozity z prvního startu v novém prostředí. „V úvodní sérii dvouher začala s jedničkou Vlašimi Polákovou velmi dobře a vyhrála první set. Její soupeřka ale postupně získávala převahu díky své úderové jistotě podložené dlouholetou ligovou zkušeností, což na druhé straně vedlo ke zvýšenému počtu chyb ve hře Dodean," popisoval premiéru Dodean v dresu MSK oddílový trenér Jaroslav Hýbner.

Druhý zápas posily již byl o poznání lepší, bodovala přes juniorku Starou, vytrvale se tlačící do útoku z obou stran.

Ellö začínala s trojkou Vlašimi Pěnkavovou a bylo to ku prospěchu věci. „Celosvětově se totiž přechází na míčky z plastu, které nahrazují hořlavý celuloid. S novým materiálem se hrají všechny důležité mezinárodní soutěže, v České republice je ale schválená výjimka nejméně do konce roku 2014. Maďarka trénuje s novými míčky a přechod zpět na celuloid jí dělal problémy," vysvětlil zkušený kouč menší zádrhel.

S Pěnkavovou se Maďarka ale dostala zpět do obrazu a proti Polákové již byla schopná produkovat svou obvyklou technicky vyzrálou hru se všemi taktickými variantami.

Příjemně se uvedla Kučerová, která na postu nejsilnější hráčky porazila postupně celou trojici domácích stolních tenistek. Zejména její třetí zápas s Polákovou byl velmi kvalitní, svou aktivitou zcela otupila ostří útoku soupeřky.

Nuslím nepustily hráčky MSK ani bod, i když se v některých fázích jednotlivých zápasů bojovalo na doraz.

Ellö nemusela v úvodu toho moc ukázat, aby hladce přehrála trojku Nuslí Vajcovou. Na 2:0 zvýšila Dodean, která měla s Radnicovou co dělat, ale tentokrát byla odvážná v koncovkách a ve čtvrtém setu dokázala odvrátit tři setboly.

Kučerová se v první sadě trápila s obranou Vondrákové, až ve třetím a čtvrtém setu proměnila zápas v exhibici. Ve druhé sérii pro ni nebyla Vajcová vážnou soupeřkou.

Skóre uzavřela Dodean třísetovou výhrou nad Vondrákovou. I když se v její hře vyskytlo dost zbytečných chyb, razantní forhendové topspiny byly impozantní, pro obranářku těžko zpracovatelné.

SKST Vlašim – MSK Gumotex Břeclav 1:6

D.Pěnkavová – Ellö 0:3 (-6,–11,–8), Poláková – Dodean 3:1 (-6,5,5,6), Stará – Kučerová 1:3 (9,–6,–8,–9), Poláková – Ellö 0:3 (-7,–8,–5), D.Pěnkavová – Kučerová 0:3 (-8,–7,–5), Stará – Dodean 1:3 (-8,7,–2,–8), Poláková – Kučerová 0:3 (-9,–7,–4), rozehraný zápas Stará – Ellö byl za stavu 1:1 na sety ukončený.

Sokol Praha Nusle – MSK Gumotex Břeclav 0:6

Vajcová – Ellö 0:3 (-3,–4,–1), Radnicová – Dodean 1:3 (-8,9,–8,–10), Vondráková – Kučerová 1:3 (5,–8,–1,–2), Radnicová – Ellö 1:3 (9,–6,–7, 3, Vajcová – Kučerová 0:3 (-6,–1,–5), Vondráková – Dodean 0:3 (-7,–9,–4)