Mužská soutěž bude letos víc než kvalitně obsazená. I přesto, že se tři dny před jejím začátkem omluvily organizátorům největší hvězdy mužské i ženské soutěže, Rus Ivan Uchov a jeho partnerka Světlana Školinová. „Je mi to velice líto, ale oba zalehli s vysokými horečkami v posteli. Jde o angínu a teploty na úrovni devětatřiceti stupňů. S trenérem jsme se shodli, že v takovém stavu nemůžou odcestovat, natož skákat. Mrzí nás to, oba jezdí do Hustopečí jako domu, vždy se tam cítili skvěle," oznámil manažer obou Rusů Pavel Voronkov.

Organizátorům se však povedl malý zázrak, když v průběhu několika hodin získali rovnocenné náhrady. V mužské soutěži se představí Ukrajinec Andrij Procenko s osobním rekordem 240 cm a stříbrem z mistrovství Evropy v Zurichu, kde zdolal právě Uchova, a bronzem z loňského halového mistrovství světa. Procenko se tak stává jasným favoritem Tour.

PROGRAM
- pátek 23. ledna: mladší žákyně – 9:00 hod., mladší žáci – 10:00 hod., autogramiáda – 11:00 hod., starší žákyně – 11:45 hod., starší žáci – 12:45 hod.
- sobota 24. ledna: dorostenci a junioři – 10:00 hod., dorostenky, juniorky a B závod žen – 11:30 hod., B závod mužů – 13:00 hod., hlavní soutěž žen – 17:00 hod., hlavní soutěž mužů – 19:00 hod.

- vstupné do sportovní haly: 80 Kč dospělí / 50 Kč děti

Jemu bude v třináctičlenném poli nejvíce konkurovat Američan Jesse Williams (osobní rekord 237 cm), Ital Marco Fassinotti (234 cm) a nadějný mladý Katařan Muamer Aissa Barshim (228 cm).

Místo Školinové, která mohla v Hustopečích skočit i dva metry, přijede další výškařská hvězda. Nejlepší španělská atletka posledních let Ruth Beitiová s osobním rekordem 202 cm. Je aktuální halovou mistryní Evropy a v pražské O2 Aréně se chystá v březnu obhajovat svůj titul.

Stejně jako její největší soupeřka, bývalá vícebojařka Alessia Trostová z Itálie, doufá v pokoření magické dvoumetrové hranice, čímž by minimálně vyrovnala rekord mítinku. Soupeřit ale bude s dalšími devíti výškařkami.

Ve startovní listině nebudou chybět ani česká jména. Letos budou tři. Již stálicí je nejlepší český výškař současnosti Jaroslav Bába. Divákům se představí také největší talent české výšky Michaela Hrubá, která je se 191 cm držitelkou juniorského českého rekordu, a vybojovala stříbro na mistrovství světa juniorů.

Sportovní hala uvidí i známé hosty. Ambasadory letošního ročníku bude mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková a bývalý reprezentant Svatoslav Ton. Pokud nezavítáte přímo do sportovní haly, na sportovním kanále ČT4 odvysílají z každého závodu hodinový záznam.