Rychlobruslaři už mají po sezoně. Jak budete uplynulé období hodnotit vy?

Startovala jsem na seniorském Světovém poháru v Nizozemsku. Ale jinak moje sezona nebyla moc úspěšná. Trenér Petr Novák říká, že nejlíp mi to bruslí, když jsem dlouho bez ledu.

To je hodně paradoxní.

Je. Ale já jsem většinou zajížděla svoje osobáky na začátku sezony. V březnu je to většinou horší.

Už jste rozjeli přípravy na novou sezonu. V čem spočívá?

Hlavně v silniční cyklistice. Šli jsme na to po týdnu volna. Soustředíme se na přípravu na republikové mistrovství. Je to hlavně kvůli Martině Sáblíkové, která jede do Ria na olympiádu.

Martina Sáblíková je v tomto fenomén. Neuvažujete o tom, že se taky zkusíte dostat na nějaký vrcholný letní podnik?

Zase tak zvláštní to není, protože pro rychlobruslaře je v létě hlavní sport kolo. A musím se přiznat, mě cyklistika zase až tak nebaví (úsměv).

Jaká je mezinárodní parta rychlobruslařů po lidské stránce?

Seznámíte se všude. Ale rivalita tam jde cítit, tedy hlavně před závody. V týdnu si tam s nikým moc nepopovídáte. Až potom nervozita opadne. Rozumíme si hlavně s Poláky.

Tipuju, že se moc nebavíte s reprezentanty Nizozemska.

Je fakt, že jsou takoví pyšní. Samozřejmě ne všichni. Ale u nich je strašlivě těžké se do reprezentace dostat, proto jsou na to náležitě hrdí. Je to pro ně velký úspěch.

Po náročné zimní sezoně se vám teď trochu uvolnily ruce i pro vaše studium. Jak jste na tom?

Mám individuální plán. Jsem v prvním semestru, po sezoně se vrhám na zkoušky. Takže si svoje studium trochu protáhnu. Ale sport je pro mě číslo jedna. Škola je ale dobrá i v tom, že se díky studiu můžu účastnit univerziády.