Mistrovství Evropy

Na Krétě bylo zahájeno mistrovství Evropy družstev v šachu. V soutěži mužů vykročil český tým úspěšně a porazil Estonsko 3,5:0,5 (Navara 1 Kulaots, Hráček 1 Sepp, Babula 1 Lauk, Polák ½ Liiva). Ženy podlehly favorizované Francii těsně 1,5:2,5 (Němcová 1 Collas, Blažková 0 Milliet, Čedíková 0 Leconte, Hodová ½ Flear).

Žákovské stříbro

Na mistrovství Moravy a Slezska mládeže v Havlíčkově Brodě získal jedinou medaili pro jižní Moravu Adam Dvořák z Lokomotivy Brno, který byl druhý v kategorii chlapců do 10 let.

Pleas Open

Mezinárodní soutěž se zápočtem na rating FIDE se konala za účasti 40 hráčů v Havlíčkově Brodě. Pořadí vítězů: 1.-3. Josef Mudrák (Slavia Kroměříž), Lukáš Karásek (Jiskra Havl. Brod), Jan Dočekal (SPgŠ Znojmo) 5,5(7), 4.-6. Jiří Navrátil (SK Uničov), Jakub Macíček, Matěj Konstacký (oba TJ Morkov) 5 bodů.
Velmistrova kniha. Brněnský velmistr a úřadující mistr ČR Tomáš Polák vydal knihu „Věž proti dvěma figurám“. Kniha má 348 stran, klíčové pozice jsou zobrazeny na více než 400 diagramech, které jsou podrobně komentovány paralelně česky a anglicky.

Turnaj u Pásků

V sobotu 3. listopadu pokračuje v brněnské restauraci „U Pásků“ v Hybešově ul. seriál bleskových turnajů pro veřejnost. Prezentace do 9 hodin, šachové hodiny vezměte s sebou.