Loni v závěru soutěže Hustopeče nevyužily jedinečnou šanci postoupit do I. ligy a letos se rozhodly, že své štěstí zkusí znovu. Angažoval do sestavy kouče slovenského reprezentačního týmu velmistra Jána Plachetku, ten vytvořil s mistrem Lukášem Kuchynkou tandem, který mohou ostatní Hustopečím jen závidět.

Oba borci mají angažmá i v extraligových celcích z Prahy a Litovle, a tak největší hrozbou pro Hustopeče zůstávají termínové kolize s nejvyššími soutěžemi. V prvním kole v Prostějově podali hustopečští výborný výkon a ani jeden z osmičlenného týmu nemusel sklonit svého krále.

Díky výhrám Federiče a Urbana si odvážejí z Prostějova zaslouženou výhru 5 : 3. V krajském přeboru najdeme letos tři týmy z okresu a Tatran Poštorná i Slavoj Velké Pavlovice patří k horkým favoritům na postup do vyšší soutěže. V první polovině tabulky by se měla pohybovat i záloha Velkých Pavlovic, což dokázala úvodní výhrou nad Sudoměřicemi 5:3. Tatran Poštorná zdolal Veselí nad Moravou B vysoko 6,5:1,5. Jen Áčko Velkých Pavlovic nemělo svůj den a prohrálo s Hodonínem 3,5: 4,5.