Po loňském veleúspěšném ročníku zůstaly letos školy z Břeclavska za branami postupu do celostátního kola, ale jen velmi těsně. V nejmladší kategorii prvního stupně základních škol se suverénní vítěz okresního kola, ZŠ Velké Němčice, rozdělil o 3. – 4. místo, ale na vítězné školy z Kuřimi a Brna Kotlářské šanci neměl. V družstvu Velkých Němčic zahrál skvěle Filip Grábl. S osmi vítězstvími z devíti zápasů byl vyhlášen nejlepším hráčem celé soutěže.

V prostřední kategorii druhého stupně základních škol se v předposledním kole přiblížilo nadosah medailových postů Gymnázium Velké Pavlovice, ovšem krutá prohra s celkovým vítězem Gymnáziem Zastávka 0,5:3,5 Velko­pavlovické odsunula až na konečné 5. místo.

Nejlepším hráčem se stal Jan Krůza, který se se ziskem 6,5 bodu ze sedmi zápasů dostal do nejlepší pětky turnaje. V kategorii středních škol nenašlo tentokrát Gymnázium Břeclav recept na zkušené soupeře, ani výraznější individualitu ve svých řadách, a skončilo daleko v poli poražených. Mezi středními školami zvítězilo Purkyňovo gymnázium Strážnice.

DAVID CIPRYS