Největším soupeřem jim bylo Gymnázium Hustopeče v čele s nejlepším šachistou okresu Břeclav Lukášem Kuchynkou a nejúspěšnějším hráčem soutěže Michalem Mlénským, který jako jediný vyhrál všechny své partie. Ani to však nestačilo – po porážce od břeclavského áčka 1,5:2,5 a remíze s béčkem 2:2 se hustopečští museli spokojit až se třetí pozicí. Obdobnou převahu měli břeclavští gymnazisté i v kategorii 2. stupeň základních škol, kde jim největší konkurencí byly ZŠ Břeclav Kupkova, ZŠ Břeclav Slovácká a Gymnázium Velké Pavlovice. Suverénem této kategorie se stal Oskar Hájek z Kupkovy, který vyhrál všech 7 svých partií.

V nejmladší kategorii 1. stupeň ZŠ šly od vítězství k vítězství děti ze ZŠ Břeclav Na Valtické, kterým zdatně sekundovaly šachové naděje ze ZŠ Velké Němčice. Bronzovou příčku obsadila ZŠ Drnholec. Královnou této kategorie se stala Ivanka Ciprysová z Valtické ziskem 7,5 bodu z 8 partií.