Jansa má bronz

V závěrečném 11. kole Mistrovství světa seniorů v Rakousku remízoval český velmistr Vlastimil Jansa s Litevcem Butnoriusem a vybojoval ziskem 8,5 bodu výborné 3. místo a získal bronzovou medaili. Algimantas Butnorius se díky remíze stal mistrem světa seniorů pro rok 2007. Druhý český zástupce Rudolf Mesiarik dosáhl 5,5 bodu a obsadil celkové 124. místo.

Šípkův memoriál

Na Boby centru v Brně se konal druhý ročník Memoriálu Oldřicha Šípka v rapid šachu. Soutěže, bohatě dotované cenami, se zúčastnilo 66 hráčů a hráček. Výsledek: 1. Milan Smištík 7,5(9), 2.-4. David Holemář (oba Bydo Zakřany), Ladislav Urbanec (Brno), Petr Skácelík (Bydo Zakřany) 7, 5.- 6. Dalibor Číp (Orel Ořechov), Jiří Majer (KME Kuřim) 6,5, 7.-13. Lubomír Riška (SPgŠ Znojmo), Jan Uhmann st. (Bydo Zakřany), Jaromír Veselý, Lukáš Řehůřek, Jan Píše (všichni Lok. Brno), Josef Spodný (ŠK 64 Brno), Karel Švihel (ŠK Duras Brno) 6, 14.-16. Karel Kratochvíl, Jan Kalendovský (oba Lok. Brno), Vladimír Ševčík (ŠK Duras Brno) 5,5 bodu.

Open Tatry

Tradiční turnaj Slovanu Bratislava, pořádaný v Tatranských Zruboch, měl letos 204 účastníků. Pořadí vítězů: 1. Peter Vavrák (Slovan Bratislava) 8(9), 2.-7. Anthony Wirig (Francie), Axel Smith (Švédsko), Marián Kantorík (Caissa Čadca), Petr Buchníček (A 64 Grygov), Vladimír Bělunek (Tatran Litovel), Tomáš Vojta (Spartak Vlašim) 7 bodů. Pořadí nejlepších Jihomoravanů: 12. Zdeněk Ramík (Lok. Brno) 6,5, 14. Neklan Vyskočil (ŠK Duras Brno) 6, 64. Pavel Masák (Spartak Adamov) 5 bodů.

Polofinále ČR

Ve Žďáru n. Sázavou skončilo polofinále Mistrovství České republiky v šachu. Výsledek: 1. Marek Vokáč (Nový Bor) 7(9), 2.-5. Michal Konopka (Zikuda Turnov), Vladimír Talla (Labortech Ostrava), Jan Bernášek (ŠK Duras Brno), Jiří Jirka (Bohemians Praha) 6,5, 6.-8. Pavel Zpěvák (Staré Město), Roman Chytilek (ŠK Zlín), David Kaňovský (A 64 Grygov) 6 bodů. Z dalších Jihomoravanů byli nejúspěšnější 13. Petr Červený (ŠK Duras Brno) 5,5 a 25. Alexandr Tikovský (ŠK 64 Brno) 4,5 bodu. Z dvanáctky žen byla nejlepší 20. Petra Blažková (Lok. Brno) 5 před 22. Kateřinou Němcovou (Praha) 5 a Terezou Olšarovou (Ostrava) 4,5 bodu.

Turnaj u Pásků

V sobotu 6. října pokračuje v restauraci „U Pásků“ na Hybešově ulici v Brně seriál bleskových turnajů pro veřejnost. Vklad 50 Kč, šachové hodiny vezměte ssebou. Prezentace do 9 hodin.
O Pohár BVK. Šachový klub Duras BVK Brno pořádá v neděli 7. října v Boby centru na Sportovní 2a turnaj v rapid šachu, který je současně přeborem Brna v této kategorii. Na programu je 9 kol švýcarským systémem (2 x 15 minut). Prezentace 9-9.30 hod., první cena 2000 Kč. Po skončení turnaje bude uspořádán pro 64 nejlepších hráčů vylučovací turnaj v bleskovém šachu.