Tým Sadové už byl na turnaji osmkrát v semifinále. Tentokrát jasně dokázal, že do elitní čtveřice týmů patří. Už skupinou prošli bez zaváhání se skóre 8:0. To však byl jen začátek.

Tým, v jehož brance stál zkušený brankář Tomáš Kučerňák, kterého mohou fotbaloví fanoušci znát z působení v Mikulově, se povedl husarský kousek. Ani v play–off nejenže nepoznal hořkost porážky, ale Kučerňák nemusel ani jednou lovit míč ze své branky.

„Tohle se nám ještě nikdy nepovedlo, navíc v hale, kde těch gólů padá požehnaně. Chce to kus štěstí. Měli jsme letos výborný manšaft, snad jen v prvním zápase jsme se ještě sehrávali a porazili jsme soupeře jen jedna nula,“ říká dvaatřicetiletý strážce svatyně, kterého logicky organizátoři zvolili nejlepším gólmanem celého memoriálu.

Jak sám tvrdí, v brance se nenudil. „Rozhodně jsem se ale zapotil. I když jsme soupeře poráželi lehce, vždycky nějaká ta střela projde. Potkali jsme se prostě s formou a měli i potřebné štěstí. Navíc nám vypadli nejtěžší soupeři už v průběhu play–off,“ těšilo Kučerňáka, který se účastnil tradičního štěpánského klání už podesáté.

Ve finále se jeho tým utkal s domácími FC Padělky. Tým, který táhl odchovanec velkopavlovického Slavoje Patrik Levčík, se dostal do finále poté, co senzačně v semifinále vyřadil nejúspěšnější tým historie Restaurace u Kolíků 3:2. V boji o největší pohár se však i oni museli sklonit před propracovanou obranou a smrtícími brejky Sadové. Ta už o poločase finále vedla 1:0 a po změně stran si vedení ještě dalšími dvěma brejkovými brankami pojistila.

Chvíli předtím sledovala plná sportovní hala ještě utkání o bronz. V tom se utkal tým Boca s již zmiňovanou Restaurací u Kolíků. V bílooranžovém dresu Kolíků se prezentoval i útočník Polonie Varšava Pavel Šultes.

„Na tomto turnaji jsem podruhé. Je určitě lepší mezi svátky hrát s přáteli fotbálek než jen běhat podle tréninkových plánů. Nějaké ambice na vítězství jsem já osobně neměl, chtěl jsem si zahrát pro zábavu. Ale výkon týmu mě potěšil, vždyť jsme pětkrát vyhráli,“ komentoval třetí místo Kolíků po výhře 3:1 šestadvacetiletý odchovanec břeclavského Slovanu.

Konečné pořadí 18. Memoriálu Vladislava Trsťana 2011:

1. Sadová, 2. FC Padělky, 3. Restaurace u Kolíků, 4. Boca

Nejlepší brankář: Kučerňák (Sadová)

Nejlepší střelec: Levčík (9 branek v šesti utkáních)

Nejlepší obránce: Ordoš (Restaurace u Kolíků)

Nejužitečnější hráč: Mucala (Sadová)