Nejprve to vypadalo, že se schyluje k překvapení. Nakonec však španělské stolní tenistky zabraly a odmítly jakékoliv ambice Břeclavi na úspěch v prvním čtvrtfinále poháru ETTU. Břeclavanky podlehly v pondělí v poledne Cartageně 1:3.

„K síle soupeře je to přijatelný výsledek. Sice jsem si myslel, že bychom mohli uhrát ještě jeden bod, ale jejich rumunská trojka nás poněkud překvapila precizním výkonem,“ řekl po zápase trenér Petr Nedoma.

Ano. Iulia Necula nedala Lence Harabaszové šanci a smetla ji 3:0 na sety. Břeclavská dvojka jen těžce skrývala zklamání z vlastního výkonu.„Nevěděla jsem, jak se dostat z její hry. Celé utkání měla pod kontrolou, vzdorovala jsem ji marně. Známe se delší dobu a odehrály jsme spolu řadu zápasů, takže jsme počítali s tím, že bych mohla uspět. Musela bych podat maximální výkon a to se nestalo. Bohužel,“ komentovala Harabaszová porážku s pokrčením ramen.

Naopak v prvním duelu zazářila Maďarka Vivien Ellöová, která od stolu vyprovodila Zhu Fang bez ztráty setu. Břeclavanky v té chvíli poprvé a naposledy nad Cartagenou vedly.„Vivien zahrála fantasticky,“ přikyvovala Harabaszová.

Že by se ale kvůli snadnému vítězství Břeclavanky uklidnily? Kdepak. Sílu španělského celku vzápětí pocítila Kristýna Mikulcová, na níž si vyšlápla druhá z naturalizovaných Číňanek Shen Yanfei. Raketu odkládala po porážce 0:3. Zkázu nedokázala odvrátit už ani Ellöová, která Yanfei podlehla také.

Šance na postup ze čtvrtfinále se Břeclavi po utkání hraném ve valtické sportovní hale snížily na minimum. Španělský celek je téměř bez slabin. „Postoupit už asi nebude v našich silách, ale chceme uhrát co nejlepší výsledek,“ sdělil Nedoma.

Odvetu sehrají týmy v únoru. „Španělský tým rozhodně zůstal favoritem. Čeká nás další těžké zápasy a každý bod se bude cenit,“ řekla Harabaszová.

Břeclavanky se do evropského poháru dostaly po vyřazení v prestižnější Lize mistryň. Soutěž už nyní mohou brát zejména jako přípravu před vrcholem české extraligy, kde touží po zlatých medailích.