Získal sice republikový titul v dálce výkonem 794 centimetrů, čímž si vyrovnal osobní rekord, ale ani tento výkon nestačil na splnění limitu, když mu opět chyběl jediný centimetr. Kromě vítězného pokusu by jednadvacetiletý Juška titul potvrdil i dalšími skoky dlouhými 787 a 783 centimetrů. Druhý Pírek skočil 780 centimetrů, třetí byl bývalý břeclavský dálkař Novotný (776 centimetrů).

Při vší smůle se navíc Juška při předposledním pokusu zranil v oblasti třísel a čeká ho lékařské vyšetření.

„Nevěděl jsem, z čeho mám být dřív zklamaný. Jestli z toho, že mi limit na Evropu opět odolal o jediný centimetr, nebo z toho, že nemůžu chodit. Teď mě čeká kolečko po doktorech a uvidí se, jak je to vážné. Je to škoda, ale asi to tak mělo být. I kdyby limit padl, asi by mi doktoři ani moje svědomí nedovolilo odjet na Evropu, když bych nebyl stoprocentně zdravý," zamyslel se starovičský rodák.

Tato sezona pro něj skončila, ale už vyhlíží tu další. „Musím se uzdravit co nejdřív, ať můžu začít trénovat na novou sezonu. V té je víc vrcholů. Halová Evropa v Praze, Evropa do dvaadvaceti let, mistrovství světa dospělých a univerziáda," vypočítává Juška akce roku 2015.

Z Ostravy si nakonec odvezl titul mistra republiky, medaili a diplom. „Po závodech byla malá rodinná oslava. Nic velkého," dodal dálkař břeclavské Lokomotivy.

Druhým účastníkem mistrovství republiky byl Roman Paulík z břeclavské Lokomotivy, který běžel tisíc pět set metrů. Skončil na devátém místě časem 4:00,98 minut, na konci mu chyběla rychlost po téměř půlroční tréninkové přestávce.