Nevesele skončilo pro hustopečské házenkáře nedělní utkání proti Karviné. Přestože sahali po vítězství dávající naději na play–off, o dvě branky nakonec prohráli.

Je to škoda, a hráči Legaty to jistě vědí. Vždyť s takto slabým kádrem Karviná na jih Moravy už asi nikdy nepřijede. Mužstvo bylo poslepované z juniorů a hráčů B mužstva spolu s několika stabilními hráči prvního týmu.

Ti v úvodui zápasu jeli snad ještě méně, než „na půl plynu,“ domácí toho ale ne a ne využít.

V úvodních minutách si diváci příliš na své nepřišly, padly totiž jen tři branky. Na tom měla zásluhu jednak nepříliš dobrá muška domácích střelců, a také znovu famózní výkon gólmana juniorské reprezentace Bavlnky v domácí brance.

Do šaten nakonec po třiceti minutách hry odcházeli spokojenější domácí. Po celou první polovinu drželi s baníkovci krok a před poločasovým hvizdem se dokonce ujali dvoubrankového vedení.

Tento náskok se však již po pár minutách druhé půle ukázal jako naprosto nedostatečný, neboť již ve 38. minutě hosté vedli a postupně oni vedli až o pět branek.

Dáno to bylo především jejich přesnou střelbou, tedy vlastností, kterou se naprosto odlišovali od domácích hráčů.

Vynikal především Petrovský s jedenácti brankami.

Že bude ze zápasu ještě drama, se ukázalo až pár minut před koncem. Legata snížila na rozdíl jediné branky. Zůstalo však jen u toho, protože nejlepší střelec utkání Petrovický znovu mířil přesně a Karvinští si i díky němu odvezli radost díky výhře 29:27.

Hustopeče tak aktuální desátou příčku v základní části nevylepší ani po příštím domácím utkání s Bystřicí.

Hustopeče – Karviná 27:29 (12:10)
Nejlepší střelci Hustopečí: Diviš 4/2, Franěk 4, Hubáček 4, Pernička 4/1
Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 11/1, Sliwka 5, Pavlíček 4, Vančo 4
Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1, vyloučení: 3 – 6, rozhodčí: Bubeníček, Smékal, diváků: 350