Až do nedělního dopoledne si hustopečští házenkáři budou „užívat“ reprezentačního volna. V 10:30 hodin však vyběhnou k dalšímu extraligovému utkání. Los devátého kola na jejich palubovku zavedl družstvo Kopřivnice, které s deseti body zatím drží sedmou příčku nejvyšší domácí soutěže.
To, že se česká házenkářská elita v uplynulých dnech bila v kvalifikačních bojích neznamená, že by zbytek hráčů nejvyšší soutěže zahálel.

„Trénovat se musí pořád. Odpočívat se může třeba o Vánocích. My jsme se zaměřili na to, co děláme celou dobu. Pracujeme na systému 1–2–3, pilujeme agresivní obranu,“ hlásil hustopečský trenér Martin Schober.

Jeho mladá družina podle kouče dělá od jeho příchodu velké pokroky. „Trénujeme to dva měsíce a jsou vidět pokroky. A za daší dva by to mělo být ještě mnohem lepší.Rozhodně ale musím říct, že jsem každým měsícem spokojenější,“ nechal se slyšet Schober.

Největší problém, se kterým se Legata potýkala nejen v této, ale především v uplynulé sezoně, je nesehranost hráčů. I tento nedostatek se začíná zlepšovat a podle Schobera by mělo být ještě lépe.

„Souhra nám sice stále chybí, ale měli bychom to postupně odbourávat. Stále více hráčů je pod smlouvou v Hustopečích. Na hostování zbyli vlastně již jen Chýlek s Hubáčkem a Diviš,“ neskrývá svou radost lodivod.

Důležitý test schopností a sehranosti jeho oveček bude již tuto neděli. Zápas s Kopřivnicí patří mezi ty důležitější, které letos ještě Hustopečští v nejvyšší soutěži sehrají.

„Podle našich výsledků máme naději na to, abychom uspěli. Navíc hrajeme před domácím publikem. Je však také pravda, že Kopřivnice poměrně dobře posílila, mají Hladkého a Fabiána. Pro nás je důležité dostat její hráče pod tlak. Potom začnou dělat chyby. Některé posty nemají až tak zkušené,“ podal hustopečský kouč vyčerpávající analýzu svého nedělního soupeře.

Všichni příznivci hustopečské házené doufají, že se výhrou nad Kopřivnicí přiblíží domácí tým k vytouženému postupu do play–off. Kvalitní hra však musí být podpořena i dobrým výkonem brankáře. Tady si může trenér Schober vybírat. Snad jako žádný jeho kolega v extralize. Bavlnka i Štolcar patří ke špičce na svém postu.

„Na postu brankáře, a to je velmi pozitivní, se nemáme čeho obávat,“ uzavřel trenér Legaty.