Šest hodin ráno, ticho. Většina obyvatel Hustopečí ještě spala, ale nad jejich hlavami, na kopci Krajcáku, se už vesele proháněl populární Kuchta.

Freestylista Petr Kuchař totiž dostal nápad, že by nebylo špatné vyzkoušet svoji domácí trať v brzkém čase.

„S fotografem Robinem Trnkou jsme se rozhodli, že by nebylo špatné nafotit nějaké skoky během východu slunce. Krajcák už máme odfocený ze všech stran, ve dne, v noci i během západu slunce. Jenom tohle nám chybělo. A vznikly z toho opravdu zajímavé fotky,“ objasnil Kuchař zajímavou myšlenku.

První pokus ještě nedopadl dobře. Už před pátou Kuchta stepoval kolem ramp. Jenže slunce nemělo na jeho kousky tak docela náladu.

Vyšlo to až druhý den. „To ale bylo dokonalé. Vyšlo to fakt fantasticky. Hrozně jsem se na to těšil a opravdu si to užíval. Bylo to něco úplně jiného,“ zářil několikanásobný mistr republiky v motokrosu.

Takových skoků si Kuchař letos už užil. V létě si navíc příliš neodpočine, protože to je právě období freestylistů. I jejich česká ikona půjde z akce do akce.

„Teď byly dětské dny v Hradci Králové a v Krnově, kde to bylo super. Na letištích, spousta lidí. Bylo to dobrý,“ hodnotil sedmatřicetiletý jezdec svůj uplynulý program.

A jede dál. Hradec Králové, Červený Kostelec, Valašské Meziříčí, Čerčany. A poslední prázdninový víkend Hustopeče.

Kuchta tradičně přivítá své kamarády, elitu českého freestyle motokrosu. Jižní Morava se tak znovu může těšit na Pilníka nebo Čerta.

„Přijedou nějací kluci ze zahraničí a ti, kteří budou zdraví od nás. Já to musím zaklepat, ale zatím se cítím jako puberťák. Nic mě nebolí, tak snad to vydrží,“ smál se Kuchař. Snad ano. Se sádrou na čtyřkolce to předloni nebylo úplně ono.