Jenom něco málo přes měsíc má břeclavská trojskokanka Martina Šestáková na to, aby se kvalifikovala na halové mistrovství světa, které bude v katarském Dauhá. Skoro to vypadá na šibeniční termín.

Limit 14,05 musí splnit do posledního únorového dne. Nyní má každý týden jeden závod na to, aby se do Kataru dostala.

„Není to nic moc. Měsíc a půl je docela málo. Ale stačit by to mělo,“ věří si účastnice loňského berlínského mistrovství světa.

V Kataru totiž ještě nikdy nebyla. Přitom prohlašovala, že by se do Dauhá ještě ráda dostala. „Přeci jen je to země, do které se člověk jen tak nedostane. Jsem zvědavá, jak budou vypadat halové závody, když venku bude tepleji než v samotné hale,“ smála se atletka.

Přípravu na letošní sezonu Šestáková rozhodně nepodcenila. V prosinci makala na Kanárských ostrovech, tradiční to destinaci českých atletů v zimních měsících.

„Tam bylo pětadvacet stupňů, a když jsme před Vánocemi přiletěli do Prahy, tak bylo mínus patnáct. Ale nemocná jsme naštěstí nebyla,“ oddechla si dvaatřicetiletá atletka.

Na ostrovech nedaleko afrického pobřeží atleti nabíraly především kvalitní objemové tréninkové dálky. Technika se pilovala až o pár dní později, již v novém roce.

Deset dní v polské Spale dalo nejlepší české trojskokance zabrat. Trénovala jen v hale, ven se ani nepodívala. Rychlost, technika odrazu. To byl pro Šestákovou denní chléb.

Zúročit týdny dřiny může již o tomto víkendu. Ve francouzském Bordeaux. Nebude to pochopitelně výlet za tamním proslulým červeným.

Právě na břehu Atlantiku rozjede Šestáková sérii pokusů o zdolání limitu.

Největší šance si osobně dává na bratislavském mítinku v hale Elán. Tu má nejraději, povrch jí sedí snad nejvíce ze všech, které kdy zkusila.

V hlavním městě Slovenska také trochu potrénovala v minulém týdnu, aby do Francie nejela bez jakékoli přípravy.

Jinak se připravuje v Brně, kde má poměrně kvalitní podmínky pro přípravu.

Závod ve Francii Šestákové koliduje s termínem Hustopečského skákání, na něž ráda jezdí. Tentokrát bude chybět.

„Hustopečské skákání nestihnu. Je mi to líto, chodím tam ráda. Navíc tam mám několik tréninkových partnerů,“ vysvětlila břeclavská rodačka.

Fandit tak bude pouze na dálku. Stejně jako za pár dní u přenosů z olympijských her. „Těším se hlavně na lyžování, třeba Bauerův výkon na Tour de ski, to byla paráda,“ uzavřela zkušená atletka.