„Ani letos na jaře nezačala moje příprava na letní sezonu ideálně. Opět jsem nebyla zcela fit, do toho přišly moje obvyklé alergické problémy, které mám už od dětství," přiznala Šestáková, že příprava neprobíhala podle plánu.

Přesto s přípravou nepolevovala a rozhodla se, že první závody absolvuje při druhém kole extraligy v Olomouci.

A Šestáková konečně všem dokázala, že mezi elitu stále patří. Nejprve absolvovala trojskok, kde měla za soupeřku nejlepší českou trojskokanku Májkovou z Brna. Ta se také ujala vedení výkonem 13,01, Šestáková po dvou pokusech kolem 12,70 skočila čtvrtým pokusem 12,95 s nepovolenou podporou větru.

Pak však přišel zcela regulérní skok 13,03, kterým se před posledním pokusem ujala vedení. Majková chtěla zaútočit posledním pokusem, ale přešlápla. Šestákové nejdelší skok je letos zatím nejlepším v republice.

Stejně bojovala i ve skoku dalekém. Po počátečním přešlapu to bylo 573, 599, pak poprvé přes šest metrů (609). Pátý skok nejdelší 616 cm. Posledním pokusem zaútočila reprezentační vícebojařka Klučinová, ale bylo to jen 607. Výkon Martiny je opět nejdelším letošním skokem.

Návrat se jí tedy povedl, jen aby jí forma vydržela do 18. května., kdy začíná 1. liga.

Radost udělal trenérům i mílař Roman Paulík. Po svém rakouském úspěchu na míli běžel v Olomouci 1500 m ve velmi kvalitním běhu, kde prvních deset závodníků zaběhlo čas pod čtyři minuty.

„Držel jsem se vzadu, po druhém kole byl ještě devátý, ale nakonec jsem zabral a finiši odolali jen první dva běžci z Pardubic," potvrdil pětadvacetile­tý běžec.

Třetí místo a čas 3:54,03 je skvělý, za osobním a okresním rekordem zaostal jen o 12 setin vteřiny.

Kromě těchto dvou břeclavských závodníků startovali ještě slovenští závodníci z Malacek, kteří budou letos v Lokomotivě hostovat. Valachovič byl druhý na 3000 m překážek za 9:25,98 minut a juniorská oštěpařka Hruščová skončila sedmá v oštěpu díky výkonu 38,58 metrů.