I ona svýmy výkony přispěla k prvenství. Čtvrté místo v dálce, a druhé v trojskoku.

„Jo, spokojenost. Na tom měkkém povrchu to asi líp nešlo,“ hodnotila víkend v Třebíči břeclavská odchovankyně.

Stejně pozitivní je i pohled na celou letošní sezonu. Hlavním cílem bylo přeskočit čtrnáctimetrovou hranici. To byl limit pro olympijské hry, kterého Šestáková na poslední chvíli dosáhla.

Co na tom, že ji tři neplatné pokusy odsunuly až na konec výsledkové listiny. Vždyť dostat se na olympiádu je snem každého sportovce.
„Přála bych to opravdu každému,“ přitakává sympatická sportovkyně. „Rozhdoně to pro mě byl životní zážitek. Nejen po sportovní stránce.“

Organizace čínských olympijských soudruhů byla prý na nejlepší úrovni. „Cokoli bylo potřeba, hned se okamžitě zařídilo. Tuto olympiádu jen tak něco nepřekoná,“ prohlašuje Šestáková.

Největšími zážitky pro ni byl zlatý hod Barbory Špotákové. A také rekordy jamajského showmana Usaina Bolta. „Jen čínští fanoušci fandili jenom svým, to byla škoda,“ dodává.

V čínské metropoli strávila celých jedenadvacet dní. Měla tedy dost času prozkoumat všelijaké nabídky velké země. Třeba i velkou čínskou zeď.
Jen vyhlášené čínské kuchyni dokázala odolat. „Když jsme viděla ty jejich pouliční restaurace, tak mě přešla chuť,“ směje se.