Před několika dny se vrátila z Polska, kde se ve Spale připravovala ve výhodných trojskokanských podmínkách v hale.
„Jediná vhodná hala u nás je v Praze. Tak jsme se rozhodli, že se budeme připravovat v Polsku. Tam se připravuje i polská reprezentace. Jsou tam ideální podmínky, především pro regeneraci,“ přiblížila břeclavská trojskokanka Martina Šestáková.

Tento týden se bude připravovat v domácích podmínkách. Podle jejího vyjádření jsou její tréninky intenzivnější oproti těm pražským, kde trénovala předtím. Nyní je ve skupině trenéra Michala Pogányho, která působí v Brně.

„Trénuji podobně jako s trenérem Chlumeckým, tréninky jsou však intenzivnější vzhledem k zaměření na nadcházející závody. Dobré je, že s námi občas trénuje i Šárka Kašpárková. Ta mi občas pomůže a poradí. Od ní je to vlastně ještě lepší než od trenéra,“ komentovala Martina Darmovzalová.
Již o tomto víkendu bude startovat na halovém mítinku v Otrokovicích. Tam však břeclavská trojskokanka neočekává mimořádný výkon. Tamní hala totiž nedává možnost regulérního rozběhu.

„V Otrokovicích to bude taková zkouška. Protože zatím vůbec nevím, jak na tom se svojí formou jsem. Po tomto závodě již budu chytřejší,“ řekla Darmovzalová.

Pak to budou dva závody v Bratislavě. Tam se nejdřív uskuteční mezinárodní halový mítink a pak zde proběhne mistrovství Moravy a Slezska v hale Elán. Trosjkokanský sektor této haly už je plně vyhovující.

Sérii zakončí na mezinárodním halovém mítinku v německé Düsseldorfu. „Nejvíc se těším na závod do Bratislavy. Tam jsem totiž loni nezávodila a mám to tam navíc ráda,“ přiblížila Darmovzalová.

Břeclavská trojskokanka by ráda prolomila smůlu, která ji provází při pokusech o nominaci na velké závody. Loni jí utekla účast na mistrovství světa v japonské Ósace o pouhé čtyři centimetry.

„Celou přípravu podřizuji tomu, abych splnila limit na halové mistrovství. Pokud se mi to podaří, zároveň bych měla i B limit na olympijské hry. A myslím, že nikdo od nás „áčko“ neskočí, tak by to mohlo stačit,“ věří si před halovou sezonou nejlepší česká trojskokanka.

Ladislav Klim