„Tentokrát jsme odjeli po Maďarska všichni, co v Podivíně cvičíme. Z Česka nás tam bylo třicet zástupců, z toho je počet nás z Podivína úctyhodný. Celkem se nás tam sjelo do hotelu Eger 683 závodníků z devětadvaceti zemí světa, mimo jiné i z Kanady nebo Jižní Afriky. Závody končily každý den až kolem půlnoci," potvrdil údaje o světovém šampionátu vedoucí výpravy Vladimír Svoboda.

Jednašedesátiletý silák, který provozuje v Podivíně už 24 let vlastní posilovnu, se vypravil v kategorii Masters do soutěže sám. A vedlo se mu výborně. Vytvořil v kategorii mužů od 60 do 64 let a ve váze do 100 kg evropský rekord v dřepu, když udělal předepsaný cvik s činkou vážící 170 kg. „Zlepšil jsem si osobák o pět kilo. Čím jsem starší, tím mám větší sílu," smál se silák z Podivína.

V samotném trojboji se mu také náramně dařilo. Dřepl zmíněných 170 kg, na benčpres vytlačil 127,5 kg a na mrtvém tahu mu naměřili 175 kg. V součtu mu stačilo 472,5 kg na vítězství ve své věkové kategorii. „Rezervy jsem ještě měl, ale šel jsem na jistotu a postupně. Neriskoval jsem, že vynechám a pak to neudělám. Stejně jsem si vylepšil výkon z loňského roku o více než sedmnácti kilo," poznamenal Svoboda.

S sebou si Svoboda vzal všechny mládežníků z jejich oddílu. Patnáctiletý Vlastimil Šafařík skončil druhý v silovém trojboji, stejně jako Štěpán Plundrák. Šestnáctiletý Patrik Vašíček silový trojboj ve své kategorii vyhrál, stejně jako tlak a šestnáctiletý Roman Dobeš byl v trojboji první a v tlaku třetí. Osmnáctiletý Lukáš Vašíček pak byl třetí v tlaku a druhý v silovém trojboji. Sourozenci Vašíčkovi a Dobeš jsou přitom Svobodovi vnuci, takže o své nástupce nouzi majitel podivínské posilovny nemá. „Kluci chodí cvičit a trénovat pravidelně třikrát týdně, hned po škole. baví je to. Já nebo Petr Petráš na ně při tréninku dohlíží," vypráví Svoboda,

Na závěr nezapomněl poděkovat městskému úřadu v Podivíně a tamnímu Sokolu, který jim celou čtyři sta padesát kilometrů dlouhou cestu a startovné ve výši skoro dvaceti tisíc zaplatil. „Nebýt nich, zůstali bychom všichni doma," dodal Svoboda, který už má v hlavě trojbojařské akce na příští rok. Republika v Bardějově, mistrovství Evropy v Trutnově a světový šampionát v daleké Argentině.