„Jsem hodně spokojený, že se mi povedlo vyhrát mezi všemi masters, i když mám problémy s rotátorem ramenního kloubu, který jsem si utrhl na minulém mistrovství Evropy ve Francii,“ povídal Svoboda, jenž šéfuje podivínskému týmu.

Spolu s ním se v Trutnově představil i Petr Nosek, jenž vyhrál v kategorii M5. Dařilo se také zástupcům ze spřátelené posilovny ve Velkých Bílovicích. Bronislav Osička skončil v Masters 2 třetí výkonem 630 kilogramů, jeho syn Tomáš obsadil mezi juniory výkonem 670 kilogramů druhé místo. „To je neuvěřitelné. Jde o talent jak hrom. A je opravdu pozoruhodné, že takto spolu cvičí otec se synem. Ve Velkých Bílovicích teď opravují posilovnu, a tak jezdí společně s dalšími cvičit k nám. Líbí se mi, že mají zájem účastnit se i závodů,“ uznale pokyvoval Svoboda.

Větší výprava z podivínského klubu se vypravila na mezinárodní mistrovství republiky v bench pressu do Vsetína. Tam sice kvůli problémům s ramenem nestartoval Svoboda, ale víc než důstojně ho zastoupili jiní podivínští siláci. Ve své kategorii Masters 5 znovu panoval Petr Nosek se 120 vytlačenými kilogrami, mezi ženami ve stejné kategorii zvítězila výkonem 35 kilogramů Dana Bešková, na druhém místě mezi ženami v kategorii Masters 1 se umístila výkonem 90 kilogramů Daniela Poláková, třetí v Open skončil Lukáš Dorazil, když vytlačil 110 kilogramů.

Petr Soukup, majitel českého rekordu na ironmanském světovém šampionátu na Havaji.
Krize? Určitě při běhu. Na křeče si dám brufen, na žaludek kolu, líčí rekordman

Další vrcholy sezony čekají na podivínské a velkobílovické siláky v následujících měsicích.

V půli června je na programu evropský šampionát v Maďarsku a v září mistrovství světa ve slovenských Nových Zámcích. „Chystáme se na obě. Do Maďarska pojedeme asi jen s Danou Beškovou, protože ostatním se tam moc jet nechce, ale potom na světový šampionát nás vyrazí víc,“ uzavřel Svoboda.