„Snažíme se pro soutěžící vytvořit příjemnou atmosféru, protože toho stresu a rivality je na závodech přes rok dost a dost. Nejdůležitější je tedy spokojenost soutěžících. Přestože se jedná o odpočinkový závod bez velkých bojů o tituly, se zde ale daří každoročně zdolávat spoustu nových osobních rekordů, ale já si myslím, že to je právě proto, že závodníci vypustí ten stres a těší se na odpočinek po sezoně," tvrdí s úsměvem spokojený vedoucí domácího oddílu Radovan Kaděra. Sám doléčuje zranění, ale příští rok už by se chtěl zúčastnit mistrovství Evropy.

Hlavní rozhodčí Michal Puzrla, který rozhodoval soutěž již podruhé, také připustil, že přeci jen na soutěžící není tak přísný, jako bývají rozhodčí na velkých závodech.

Po zaevidování a zvážení soutěž otevřela trojice žen. Slovenská reprezentantka Daniela Obšasníková si zvedla osobní rekord 77.5 kg a brala za něj bronz. Stříbro získala Hana Homolková za 117.5 kg a zlatá skončila Michaela Schneidrová, která sice zatáhla o 2.5 kg méně než její soupeřka, ale byla o 5 kg lehčí a tak po přepočtu na body tuto kategorii vyhrála.

Kategorii dorostenců s přehledem a velkým náskokem nakonec vyhrál Petr Jašíček za velmi hezkých 237.5 kg. Junioři se rovněž k čince nebáli postavit a nešli pod hranici 200 kg. Bronz získal za 230 kg Vít Sítek. Krásných 250 kg a nový osobní rekord si zapsal Tomáš Závodský, který si domů odnesl stříbro. S velkým náskokem nakonec zvítězil Martin Hrabec v juniorech, za velmi slušných 270 kg.

Poslední v první fázi závodu soutěžili veteráni. Václav Zajdák zvedl 140 kg, a i když skončil pátý, jeho výkon je neskutečný, jelikož se řadí dávno mezi sedmdesátníky. Ukázal, že i v tomto věku se dají zvedat činky a měl velkou podporu přihlížejících. Mezi stálice soutěže se řadí František Vincourek, který potáhl 245 kg a získal stříbro. Zlato nakonec vybojoval Václav Mareš za 285 kg.

V mužských kategoriích se již výsledky nepřepočítávaly, ale jelo se klasicky na hmotnost činky. Našlapaná kategorie do 90 kg potvrdila připravenost soutěžících. Bronz vybojoval za 227.5 kg Martin Urban, jeden ze slovenských reprezentantů, kteří přijeli do Břeclavi. Velmi hezkých 250 kg potáhl Zbyněk Ščuglík, který si za ně odvážel stříbro a zlato tak nakonec s velkým náskokem získal Vladimír Tuček, který velmi lehce potáhl neskutečných 280 kg.

V kategorii mužů do 110 kg padaly už tak hezké váhy, že atmosféra v hale doslova zhoustla. Ani 250 kg Igora Aufrichta totiž nestačilo na medailovou pozici, a ten tak zůstal na čtvrtém místě. Bronzová medaile nakonec připadla Miroslavu Bartošovi za 270 kg. Stříbro pak doslova vybojoval Marek Ruska, který pokusem na 290 kg vyrovnal svůj osobní rekord, a kategorii vyhrál Petr Folprecht, který zdolal fantastických 330 kg a stal se i absolutním vítězem letošního ročníku.

STUPNĚ VÍTĚZŮ:

Ženy:

Michaela Schneidrová 115 kg
Hana Homolková 117.5 kg
Daniela Obšasníková  77.5 kg

Dorostenci:

Petr Jašíček 237.5 kg
Daniel Mihály  180 kg
Tomáš Osička  140 kg

Junioři:

Martin Hrabec 270 kg
Tomáš Závodský 250 kg
Vít Sítek 230 kg

Veteráni:

Václav Mareš 285 kg
František Vincourek  245 kg
Michal Mihály 230 kg

Muži do 90 kg:

Vladimír Tuček 280 kg
Zbyněk Ščuglík 250 kg
Martin Urban 227.5 kg

Muži do 110 kg:

Petr Folprecht  330 kg
Marek Ruska 290 kg
Miroslav Bartoš  270 kg

Muži nad 110 kg:

1. Martin Malínek ⋌ 235 kg