Hala v Podivíně hostila prakticky po celou sobotu osmnácté mistrovství Moravy v silovém trojboji. Na něm se sešlo na dvaašedesát závodníků. Rozdělení jednotlivých kategorií bylo následující: tři ženy, čtrnáct dorostenců, dvanáct juniorů a třiatřicet mužů. Závodníci se sjížděli i z těch nejvzdálenějších koutů Moravy. Celodenní silácký maraton zajistil oddíl Gita Podivín v čele s Vladimírem Svobodou.

A jak dopadli závodníci z regionu?

V kategorii žen do 67,5kg obsadila Jitka Mašková (Lanžhot) první místo.

Mezi muži do 60 kg byl první Bronislav Tvrdoň z Pohořelic celkovým výkonem 450 kg. Druhou příčku obsadil dorostenec Jaroslav Straka z Lanžhota.

V kategorii do 67,5 kg vyhrál dorostenec Sokola Vranovice Frantisek Mahovský.

Michal Sicha z Lednice v kategorii do 75 kg byl první celkovým výkonem 555 kg. Dorostenec Dominik Kurka se umístil na osmém místě a Lukáš Soukup uzavřel kategorii do 75 kg desátým místem.Oba jsou ze Sokola Vranovice.

Velmi hodnotný výkon předvedl Pavel Pláteník z Vranovic v kategorii do 82,5 kg (675 kg). Třetí příčku vybojoval junior Jan Strohal z Pohořelic jako junior, a to celkovým výkonem 565 kg. Šestý se umístil vranovický Tomáš Trávník a osmá příčka byla Jiřího Furcha. Oba jsou ze Sokola Vranovice. Tato kategorie byla nejvíce obsazena, celkově jedenácti závodníky.

Kategorie do 90 kg patřila pohořelickému Zdeňku Kučerovi, který zvítězil výkonem 710 kg. Je to také jeden z nejlepších výkonů tohoto mistrovství. Třetí skončil pohořelický David Martinec. Osmé místo patřilo junioru Petru Synkovi z Vranovic. Dorostenec Radek Malý (Vranovice) se umístil na devátém místě. Jiří Schoř ze Sokola Pohořelice v kategorii do 100 kg se umístil na třetím místě dobrým výkonem 660 kg. Šesté místo patřilo Oldřichu Halfarovi z Vranovic. Lanžhotský Jakub Klvaňa se umístil na devátém místě jako junior.

V kategorii do 110 kg zvítězil Pavel Fučík ze Sokola Pohořelice celkovým výkonem 725 kg, což je další hodnotný výkon.V této kategorii Marek Kukula se umístil na čtvrtém místě, je ze Sokola Pohořelice. Domácí dorostenec Pavel Bartošík z Podivína se umístil na šestém místě celkovým výkonem 605 kg. Tento závodník je příslibem pro oddíl a na mistrovství České republiky dorostu jistě bude usilovat o přední umístění.

V kategorii nad 125 kg již tradičně se umisťuje veterán Milan Mrázek ze Sokola Lanžhot na prvním místě. Jeho celkový výkon byl 690 kg.

Takřka všichni jmenovaní splnili výkonnostní třídy na postup na mistrovství Moravy v silovém trojboji jednotlivců, které se uskuteční 6.března ve Vranovicích.Tento oddíl silového trojboje bude oslavovat již dvacet let od svého založení.

IVAN KARPÍŠEK