V oddílu FbC Aligators působí nejen hráčky ze Šitbořic, ale i hráčky z nedalekých Těšan, které získaly 3. místo v Orion florbal cupu a v kategorii mladších žákyň. V orelské lize obsadily 2. místo.

„Dlouhá cesta k tomuto velice úspěšnému ročníku začala již v roce 2006, kdy se do kroužku florbalu přihlásily tehdy žačky třetí třídy. Postupem let se k nim připojovaly další hráčky Šitbořic a Těšan, které daly dohromady tým. Ze začátku neměly velké úspěchy, na prvních turnajích skončily na spodních příčkách tabulky. Postupem času ale svou pílí slavily první úspěchy ve školních turnajích i v lize,“ popsal začátky spolupráce předseda Aligátorů Jaroslav Hála.

Hráčky ZŠ Šitbořice v roce 2008 vyhrály okresní kolo školní florbalové soutěže a postoupily do krajského kola, kde skončily páté. V roce 2009 se v kategorii 6.-7. třídy hráčky Šitbořic umístily v kraji na výborném 2. místě. Pod hlavičkou Aligatorů poté slavily hráčky první úspěchy v minulé sezoně, kdy vyhrály dva turnaje a skončily na 3. místě.

„Hráčky mají velkou motivaci a na svůj věk i velkou odpovědnost. Proto jsme se rozhodli toho pro příští sezonu využít a přihlásit je hned do dvou soutěží. Kromě ligy dorostenek si zahrají i 1. ligu juniorek, kde se setkají i s hráčky o tři až čtyři roky staršími. Věříme, že letošní rok není ten poslední úspěšný,“ popsal Hála plány na další sezonu.