Zatímco vítězství zkušeného dua se očekávalo, obsazení druhého místa mnohým vyrazilo dech. Na stříbrný stupínek vystoupali v silné konkurenci hráči domácího Sokolu Šitbořice Miroslav Starý a Robert Zvolánek mladší, kteří spolu nastoupili jen kvůli dlouhodobému zranění opory týmu Marka Topoláře. „Je to neuvěřitelné. Po prvním extraligovém kole, v němž jsme totálně pohořeli, jsme si říkali, ať aspoň v Šitbořicích odehrajeme pěkné zápasy. Na druhé místo by si nikdo nevsadil,“ rozplýval se viditelně spokojeně Starý. V improvizovaném složení tak domácí celek vylepšil pozici z loňského ročníku, kdy později extraligová dvojice Starý s Topolářem skončila třetí.

Atmosféra hodná šampionátu

A jeden z receptů na nečekaný obrat o sto osmdesát stupňů? Bouřlivá atmosféra v zaplněné šitbořické hale. „To bylo to hlavní. Když jsem třeba už nemohl a umíral na tom kole, tak mě to nastartovalo,“ uznal Starý a jeho spoluhráč Zvolánek mladší dosvědčil. „Jak nám chyběla na extralize šťáva, tak tady to bylo o něčem jiném. Atmosféra nás vyburcovala, diváci byli opravdu perfektní,“ uznal starší z mladé šitbořické dvojice, který byl vyhlášen rovněž za Sympaťáka turnaje.

Na své cestě za druhým místem hráči Sokolu sice dvakrát klopýtli, když vedle suverénního Höchstu prohráli také s francouzským Dorsliheimem, dokázali ale porazit zbylé dva české účastníky Svitávku a Favorit Brno a navrch také německý Zscherben. „Kluci byli schopni držet krok se silnými týmy. Porazili Svitávku, která startovala na mistrovství světa. Měli jsme i trochu štěstí, ale kluci dokázali, že jejich výkony mají stoupající tendenci,“ ocenil výkony domácí dvojice šéf organizačního týmu Robert Zvolánek starší a dodal. „Hrozně si ceníme divácké podpory. I hráči z Höchstu a Dorsliheimu říkali, že taková atmosféra jako tady panuje jen na mistrovství světa nebo Evropy,“ uvedl hlavní organizátor.

Stupně vítězů letos uzavřela Svitávka, na čtvrtém místě skončil francouzský Dorlisheim, páté místo připadlo Favoritu Brno a bez bodu zůstal německý Zscherben. Nejen o dojmech z dalšího ročníku tradičního turnaje se mohli následně podělit jednotliví aktéři i diváci na večerní zábavě, která vystavila pomyslnou tečku za celou akcí.

Zápasy Sokolu Šitbořice:

Sokol – RC Höchst 2:6

Sokol – VC Dorlisheim 3:5

Sokol RSV Zscherben 4:1

Sokol – Favorit Brno 5:3

Sokol – SC Svitávka 5:3

VÁCLAV PETRŮ