>

 

„Šitbořický oddíl kolové převzal pořadatelství od Velké Bíteše asi před patnáícti lety. Tam to pořádali legendární bratři Pospíšilové. Ti tam zvali nejlepší světové hráče, a my se vtom snažíme pokračovat,“ uvedl předseda organizačního výboru turnaje Robert Zvolánek.

Pořadatelé si dali tentokrát záležet na výběru startujících. Účast přislíbili všichni medailisté zletošního světového šampionátu.

Určité problémy ovšem způsobily, že startovní listina bude trochujiná.

ZNěmecka přijedou Michael Gerdes a Mike Pfafenberger, zRakouska Dietmar Schneider a Simon König. Ze švýcarské velmoci tohoto sportu na jih Moravy nakonec zamíří duo Robert Buder– Apolen Berdelis.

„Došlo kchybě na švýcarském svazu. To jsme nemohli ovlivnit. Itak však přijede širší světová špička. Úroveň turnaje rozhodně nijak neutrpí,“ lákal diváky Zvolánek.

Českou republiku budou reprezentovat páry Miroslav Berger, Jiří Böhm, kteří jsou letošními mistry republiky, a Pavel Kepák sPetrem Skotákem.

Doprovodný program bude mít za hlavní hvězdy již tradičně nejlepší české krasojezdce.

Trojnásobnou mistryni světa Martinu Štěpánkovou, dvojici Petříčková, Valešová, která byla bronzová na letošním mistrovství světa, a čtveřici Tobolková, Oplocká, Přibilová a Matošková, která je mistryní světa zroku2005.

„Akce je koncipována tak, že si na své přijdou jak příznivci kolové, tak naprostí laici. JE tu doprovodný program, zvěřinové hody, tombola itaneční zábava,“ vyjmenovával Zvolánek.

Před očekávaným turnajem dospělých se ještě představí nadějoho tohoto poněkud exotického sportu. Již dnes od 17:00 h se představí dorostenecké týmy ze Švýcarska, Rakouska, Německa iČeské republiky.

Vsobotu přijdou na řadu žáci.

Sobotní program:

9:00– 11:00 Pramos Cup– mezinárodní turnaj žáků.

13:00 Zahájení turnaje– představení hráčů.

Kolová ČR I– ČR II, Rakousko– Švýcarsko, ČR II– Německo.

Krasojízda čtveřice žen (M.Tobolíková, K.Přibylová, J.Oplocká, M.Matoušková).

Losování čtyř hlavních cen.

Kolová Rakousko– ČR I. Německo– Švýcarsko, ČR II– Rakousko.

Krasojízda dvojice žen (I.Valešová – A.Petříčková).

Představení nejmladších hráčů kolové TJ Sokol Šitbořice.

Losování tří hlavních cen.

KolováČR I– Německo, ČR II– Švýcarsko, Rakousko– Německo, Švýcarsko– ČRI.

Krasojízda Martina Štěpánková– Trnková.

Losování tří hlavních cen.

Vyhlášení výsledků Turnaje mistrů světa 2008.

20:00– 03:00 taneční zábava– hudební skupina Merlin.